banner1365

banner1496

banner1499

banner1334

CHP'nin Karadeniz'deki üssü Atakum - Samsun Haber

banner1357

31 Mart seçimlerinde Samsun'da Atakum Belediyesi'ni geri alan CHP, 2023’deki genel seçimlere yönelik harekat merkezini Atakum Belediyesi olarak belirledi. Yerel seçimlerdeki başarıyı Karadeniz'in tamamına taşımak isteyen CHP, iktidara yürüyüşü stratejisini Atakum'da çizdi.

SAMSUN HABER 21.10.2019, 10:50
238
CHP'nin Karadeniz'deki üssü Atakum - Samsun Haber
banner1353
banner1375

31 Mart yerel seçimlerinde Türkiye'de birçok büyükşehirde başarı elde eden ancak Karadeniz'de sadece 13 belediyeyi kazanan CHP, 2023 yılında yapılacak genel seçimler için Karadeniz'de kapsamlı bir stratejiyi hayata geçirmeye hazırlanıyor. CHP'nin Karadeniz'de hedeflediği iktidar yürüyüşünde Atakum Belediyesi öne çıktı. CHP, Samsun'da Atakum’u  üs olarak belirledi.

YOL HARİTASI BELİRLENDİ
CHP'nin Samsun'da Atakum Belediyesi Eğitim ve Kültür Merkezi'nde düzenlediği Karadeniz Bölge Toplantısı'nın ayrıntıları belli olmaya başladı. CHP Genel Başkan Yardımcıları Seyit Torun, Oğuz Kaan Salıcı, CHP Samsun Milletvekilleri Neslihan Hancıoğlu, Kemal Zeybek, Tokat Milletvekili Kadim Durmaz, Giresun Miiletvekili Necati Tığlı, Amasya Milletvekili Mustafa Tuncer, Sinop Milletvekili Barış Karadeniz, eski Samsun Milletvekili Suat Binici, eski Trabzon Milletvekili ve PM Üyesi Haluk Pekşen, Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci'nin yanı sıra CHP Samsun İl Başkanı Mehmet Kundak ile, diğer illerin eski ve yeni belediye başkanları ile eski ve yeni il başkanları ile eski ve yeni ilçe başkanlarının da katılımıyla yapılan toplantıda, 2023 genel seçim hedefleri ve Karadeniz'de uygulanacak seçim stratejisinin enine boyuna masaya yatırıldığı öğrenildi.

ATAKUM BELEDİYESİ ÖRNEK OLACAK
CHP'nin İstanbul'da yapılacak bölge toplantısı öncesinde, Karadeniz'i önceliğine alması  ve bu toplantının CHP'nin kalesi durumundaki Atakum'da yapılması bütün dikkatlerin Cemil Deveci ve Atakum Belediyesi'ne yönelmesine neden oldu. Atakum Belediyesi'nin, alt yapı, ulaşım, şeffaf yönetim, vatandaşlarla bilgi paylaşımı, saydamlık, belediyeye erişim, engelli ve toplumun dezavantajlı gruplarına yönelik faaliyetlerinin yanı sıra sosyal belediyecilik noktasında projeleri, bölge toplantısında örnek olarak gösterildi. 

100. YILDA HEDEF CHP İKTİDARI
19 Mayıs 1919'un 100. yılında bu toplantıya ev sahipliği yapmak son derece onur verici olduğunu Kurtuluş ateşinin yakıldığı, ilk adımının atıldığı bu Samsun'da olmaktan dolayı mutluluk duyduklarını belirten siyasi parti temsilcileri, CHP'nin Karadeniz Bölgesi'ndeki yol haritasının belirlenmesinde Samsun ve Atakum İlçesi'nin önemli rol oynadığını ve iktidara giden yolda emin adımlarla ilerlediklerini söyledi.

ATAKUM'A GÜNEŞ DOĞDU
Atakum'da olmaktan dolayı duydukları memnuniyeti dile getiren  siyasi parti temsilcileri 31 Mart yerel seçimlerinin ardından Atakum'a güneş doğduğunu, ilçede olumlu bir enerjinin olduğunu ve Atakum'u çok iyi bir belediye başkanının yönettiğini dile getirdiler. 31 Mart Yerel Seçimlerinde daha önce kaybedilen bu ilçeyi 53 bin 601 oy ile Cemil Deveci, geri almayı başarmıştı.

SAMSUN'DA OLMAK GURUR VERİCİ
CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun da Samsun’da ve Atakum'da olmaktan çok mutlu olduklarını belirterek, "Hem kardeş il olması hem de Samsun'la ilgili çok anılarım olmasından dolayı, burada olmak ayrıca gurur verici. İktidara giden süreçte eksiklerimiz nedir, bu yolu yürürken kendilerinin görüşleri nedir, sahadan aldıkları izlemim nedir onları paylaşıyoruz. Biz bütün bunların çerçevesinde de olması gereken süreci kendi bakış açımızla ifade ediyoruz. Yerel seçimlerde başarı ede ettik ve bu başarı tesadüf değil. Aksine çalışmanın ve stratejinin sonucu. Bu stratejiyi örgütlerimizle birlikte sürdürerek sonuç almaya çalışacağız. Artık demokrasiyi, hukuku ve özgürlüğü önde tutarak, kucaklaşmak zorundayız" görüşünü dile getirdi.

DEVECİ: HEDEFİMİZ GENEL SEÇİM
Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci de Samsun Canlı Haber'e yaptığı açıklamada, "Önümüzde genel seçim hedefi var. Bu seçimi kazanabilmek için Karadeniz’de ne yapılması gerektiğini masaya yatırdık. Ülkemizin yaşadığı sıkıntılara çözüm üretme konusunda örgütümüzle görüş alışverişinde bulunduk. Örgütümüzle birlikte, ortak aklı kurmaya ve hedef birliği yaratmaya çalışıyoruz. Ülkemizi, içinde bulunduğu zor koşullardan çıkarmak bize düşüyor. Yerel seçimlerde çok büyük başarı elde ettiğimiz Millet İttifakı temsilcileri ile temas halinde olma görevi bize düşüyor. O anlamda çalışmalarımız da devam ediyor" dedi.

Dilber BAHADIR

Yorumlar (0)
23°
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 09 Temmuz 2020
İmsak 03:06
Güneş 05:03
Öğle 12:45
İkindi 16:44
Akşam 20:17
Yatsı 22:05