banner1571

banner1577

banner1526

banner1588

banner1576

banner1324

banner1581

Bu aracı Samsunlu öğrenci yaptı!

Samsun'da bir lise öğrencisi, "patpat" adı verilen tarım aracının motoru ile bisiklet parçalarını kullanarak kendi go-kart aracını ve bisikletini yaptı.

Samsun Haber 03.05.2017, 12:00 03.05.2017, 12:17
691

Samsun Haber - Atakum Endüstri Meslek Lisesi Elektrik Elektronik Teknolojileri Görüntü ve Ses Sistemleri 12. sınıf öğrencisi Barış Efe Demirel'in (18) bir aylık çalışma sonucu yaptığı araçlar, görenlerin dikkatini çekiyor.

BUFALO VE CAMBER!..
"Patpat" motoru ile bisiklet parçalarını kullanan Demirel, "Bufalo" ismini verdiği go-kart yaptı. Demirel, otomobil lastiği ve demir parçalarından da "Camber" adını  koyduğu bisikletini tasarladı. Barış Efe Demirel, her ikisi de üç tekerlekli araçlardan "Bufalo"yu Kalkanca Mahallesi'ndeki evinin çevresinde, "Camber"ı ise babasının iş yerinin bulunduğu Gülsan Sanayi Sitesi'nde kullanıyor.

DRİFT MERAKI TETİKLEDİ
Çocukluğundan bu yana motor sporlarına merakı bulunduğunu belirten Barış Efe Demirel, "Babam sanayide esnaf olduğu için bu araçları yapma imkanım vardı. Go-kartı çok severim, hafta sonları Batı Park'ta sürerim ama onlarla drift yapmak biraz zor. Bu nedenle bu araçları yapmak istedim. Yaptığım araçlarla motor sporları hayalimi gerçekleştirdim" ifadelerini kullandı.

ÇOK DİKKAT ÇEKİYOR
Araçlarını yapmak için önce projesini çizdiğini dile getiren Demirel, tasarımını sanayideki bir ustayla gerçekleştirdiğini belirtti. Araçlarının dikkati çektiğini, hatta onları satın almak isteyenlerin bile çıktığını ifade eden Demirel, şunları kaydetti:

"Bufalo'nun lastiklerinin etrafına daha iyi kayması için plastik boru ekledim. Bu aracıma bu ismi bufaloya benzediği için koydum. Canım sıkıldığı zaman Bufalo'yu alıp etrafta geziyorum. Genelde babamın iş yerinde sakladığım Camber'ı da parçalar alınması gerektiğinde, çevreye gitmek için kullanıyorum. Çok dikkati çekiyor. Herkes fotoğrafını çekiyor."

Yorumlar (0)