banner1365

banner1496

banner1499

banner1334

Bravo çocuklar! - Samsun Haber

banner1357

Koronavirüsün Türkiye'de görüldüğü günden itibaren önce temizlik malzemeleri ardından maske üretimine başlayan Samsun Atakum Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, Samsunlulara 'Evde kalın' çağrısı yaptı.

SAMSUN HABER 26.03.2020, 16:48 Anıl Kuranel
Bravo çocuklar! - Samsun Haber
banner1353
banner1375

Samsun Atakum Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Kimya Teknolojisi Bölümü tarafından "Ata Kimya" markasıyla üretilen evsel ve endüstriyel temizlik maddelerine, Türkiye'nin dört bir tarafından sipariş verilirken, maske üretmine de başlayan öğrenciler Samsunlulara 'evde kalın' mesajı verdi.

Ellerinde 'Koronaya inat, yaşasın hayat', 'Çalışıyor, üretiyoruz' ve 'Evde kalın' dövizleriyle mesaj veren gençler, Samsunlulardan mecbur kalmadıkça evlerinden çıkmamalarını istediler. 

Atakum Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Kimya Teknolojisi Bölümü'nde  50'ye yakın temizlik ürünü üretiliyor. "Fabrika" gibi okulda üretilen temizlik maddeleri, yurdun dört bir yanında bulunan hastane, üniversite, askeri birlik, yurt gibi yerlere satılıyor. Koronavirüs salgını nedeniyle okulda üretilen temizlik malzemelerine olan talep adeta patlama yaptı. Öğrenciler şimdi de maske üretimine başladılar. 

Gülsüm ATİK

Yorumlar (0)