banner1313

banner1300

banner1334

banner1337

BM'den Samsun'a teşekkür mektubu

BMMYK Türkiye Ofisi Temsilci Vekili Jean Marie Garelli, İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından uygulanan ve başarıyla tamamlanan Düş Bahçesi Projesi için teşekkür mektubu gönderildi.

SAMSUN HABER 15.03.2019, 11:45 15.03.2019, 12:04
BM'den Samsun'a teşekkür mektubu

Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK), Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından uygulanan ve başarıyla tamamlanan Düş Bahçesi Projesi için teşekkür mektubu gönderdi. 

Mülteci çocuklar ve onların ebeveynleri ile yerel toplum üyesi öğrenci çocuklar ve aileleri arasında akran ve aile destek ağı oluşturarak sosyal uyumun desteklenmesini ve barışçıl bir yaşam ortamının oluşturulmasını sağlamak amacıyla İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan Düş Bahçesi Projesi'nin başarıyla tamamlanmasına Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK) Türkiye Ofisi Temsilci Vekili Jean Marie Garelli tarafından teşekkür mektubu gönderdi.

İŞ BİRLİĞİNE TEŞEKKÜR
İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen adına gönderilen mektupta Garelli, projenin başarıya ulaşmasının bilgi birikimi, titizlik, özveri ve motivasyon sayesinde olduğunu belirterek, "Değerlendirme sürecinde elde ettiğimiz geri bildirimlerle de belirtildiği üzere bu proje, uyumlu bir ortam oluşturma, kurum değerlerini teşvik etme, bilgi paylaşımı ve tüm kurumların üyeleri arasındaki aktif etkileşim konularında büyük ölçüde katkı sağladı. İşbirliğiniz için teşekkür eder, gelecek çalışmalarınızda başarılar dileriz" dedi.
    

PROJE ÖRNEK OLMALI
Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği Bölüm Başkanı Akif Atlı, Saha Sorumlusu İsmet Yasak, Saha Görevlisi Şeyma Orkut, İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen’i makamında ziyaret ederek, Samsun’da mülteci çocuk ve ailelerini kapsayan ve başarıyla tamamlanan projelerin diğer illere de örnek olmasını dilediklerini belirtti.


TÜRKÇE ÖĞRENDİLER
İl Milli Eğitim Müdürlüğünce uygulanan Düş Bahçesi Projesiyle 3 bin 208 kişiye yönelik sosyalleşme faaliyetleri yapılırken açılan dil kursları ile Türkçe bilen mülteci sayısında büyük bir artış sağlandı. Sığınmacı ve mülteci öğrencilere açılan destekleme yetiştirme kursları ile akademik başarıları desteklendi.

Haber: Dilber BAHADIR
 

Yorumlar (0)