banner1365

banner1496

banner1499

banner1334

Başkan Şahin, müdahale etti

banner1357

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, Büyükşehir Belediyesi Meclisi İmar Komisyonu'nda tartışmalara neden olan ve meclisten de oy çokluğuyla geçen bir hastanenin imara aykırı yapılaşmasıyla ilgili maddeyi, yetkisini kullanarak meclise iade edip, iptal etti

SAMSUN HABER 12.02.2019, 17:47 12.02.2019, 18:03
Başkan Şahin, müdahale etti
banner1353
banner1375

Samsun'un Atakum İlçesi'nde bulunan Medical Park Hastanesi'nin imara aykırı yapısı Samsun Büyükşehir Belediyesi Meclisi'nde tartışmalara neden olmuştu. 

TARTIŞMA YARATMIŞTI
CHP'li Meclis Üyesi Mustafa Tüfek ile Bağımsız Meclis Üyesi Erkan Akyüz, bu konunun alelacele komisyona getirilmesini, kaçak alanların yasallaştırılmasına tepki gösterirken, Samsun Mimarlar Odası Başkanı İshak Memişoğlu da "Yasal olmayan usulsüz durum yasallaştırılmaya çalışılıyor" demişti. Tartışmaların ardından ilgili gündem maddesi, komisyonda yer alan bazı üyelerin ret oyuna karşın oy çokluğuyla kabul edilmişti. Söz konusu madde, yine oy çokluğuyla meclisten geçmişti. 

YETKİSİNİ KULLANDI
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, Büyükşehir Belediyesi Meclisi İmar Komisyonu'nda tartışmalara neden olan ve meclisten de oy çokluğuyla geçen hastanenin imara aykırı yapılaşmasıyla ilgili maddeyi, yetkisini kullanarak meclise iade edip, iptal etti.

Yorumlar (0)