banner1589

banner1577

banner1526

banner1588

banner1587

banner1324

banner1581

Başkan Murzioğlu'ndan destek çağrısı

Samsun Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Yönetim Kurulu Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, enflasyonla mücadeleye destek çağrısında bulundu.

Samsun Haber 03.01.2019, 15:00
159
Başkan Murzioğlu'ndan destek çağrısı

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Enflasyonla Topyekun Mücadele Programı'nın 3 ay daha uzatıldığını açıkladı. Samsun Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Yönetim Kurulu Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, Enflasyonla Topyekun Mücadele Programı'na Samsun iş dünyasının da destek vermeye devam etmesini sitedi.

Başkan Murzioğlu yaptığı açıklamada şunları söyledi;

“Hazine ve Maliye Bakanımız Berat Albayrak’ın liderliğinde hayata geçirilen Enflasyonla Mücadele Programı döviz kurlarındaki yükselişle hızlanan enflasyonun kontrol altına alınmasına çok önemli bir katkı sağlamıştır. Bizler de çatı kuruluşumuz TOBB’un önderliğinde Türk özel sektörü olarak devletimizle birlikte topyekûn bir duruş sergileyerek, firmalarımızın en geniş şekilde katılımını sağlamıştık. Enflasyonla mücadelenin 2019’da da aynı şekilde devam etmesini arzu ediyoruz. Zira enflasyonla mücadele işsizlikle, yüksek faizle ve artan girdi maliyetleriyle de mücadele demektir. Ancak bunu ne tek başına kamu, ne de tek başına özel sektör yapabilir. Sorumluluk ve görev hepimizindir. Milli bir dayanışma içinde 2019’da da Hazine ve Maliye Bakanlığımızın Enflasyonla Mücadele Programı’na desteğimizi sürdüreceğiz.”

KDV ve ÖTV indirimleri hakkında konuşan Murizoğlu şu ifadelerde bulundu;

“Yine bu çerçevede geçen sene üyelerimizden üretim ve istihdamda öne çıkan sektörleri desteklemek üzere vergi indirimleri talepleri gelmiş ve hükümetimiz de buna olumlu yaklaşarak 4 dört sektörde KDV ve ÖTV indirimlerine gitmişti. Hazine ve Maliye Bakanımız Berat Albayrak’ın yılsonunda süresi dolan KDV ve ÖTV indirimlerini yeni yılda üç ay süreyle devam ettirmesine yönelik kararını hem iç piyasayı hem de enflasyonla mücadeleyi destek anlamında çok olumlu bulduğumuzu ifade ediyor ve kendisine teşekkür ediyoruz. Türkiye ekonomisi zorlu bir süreci geride bırakarak dengelenme ve istikrar yolunda önemli bir mesafe almıştır. İnanıyoruz ki, kamu ve özel sektör istişaresi ve koordinasyonuyla yeniden tempolu büyüme sürecine girecektir”

Yorumlar (0)