Başkan Genç'ten öğrencilere nasihat

Samsun Haber: Kariyer Günleri kapsamında öğrencilerle buluşan Canik Belediye Başkanı Osman Genç, "Kariyerden önce yerli ve milli olun" dedi.

Başkan Genç'ten öğrencilere nasihat

Samsun Haber - Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Canik İnönü İlkokulu ve Ortaokulu'nda düzenlenen Kariyer Günleri etkinliğinde öğrencilerle buluştu. Okulun konferans salonunda düzenlenen ve Okul Müdürü Mustafa Gram ile öğretmenlerin de katıldığı etkinlikte öğrencilere nasihatlerde bulunan Başkan Genç, yerli ve milli hafızaya sahip olmanın önemine dikkat çekti. Hafızayı bilgisayar hard diskine benzeten Başkan Genç, "Eğer hard diskimize kendi medeniyetimize, milli ve yerli değerlerimize ait bilgiyle donatmazsak, gençlerimizin hafızası başkalarına ait olur" dedi.

'21. YÜZYILI İYİ ALGILAMALIYIZ'
Öğrencilere başarının sırlarını da anlatan Başkan Genç, "Bizim başarımızın anahtarı çalışkanlık, ancak bundan da önemlisi dünyayı, ülkemizi, şehrimizi iyi okumamızdır. Okumak derken lise, üniversite bitirme ya da diploma almaktan bahsetmiyorum. 21. yüzyılı iyi algılamak gerek. Dünyaya, ülkemize ve şehrimize ait fotoğrafı iyi okumak lazım. Daha önce imparatorlukların yarıştığı dünyada şimdi şehirler, hatta şirketler yarışıyor. Elimizdeki cep telefonları kadar kitapları almadığımız sürece başaramayız, başaramazsınız" diye konuştu. 

'GENÇLER YERLİ HAFIZAYA SAHİP OLMALI'
Gençlerin 4'te 3'ünün internet kullandığına dikkat çekerek, sanal alemi aşmaları gerektiğine vurgu yapan Başkan Genç, "Ertuğrul Gazi'nin, Fatih'in, Asım'ın nesli olan gençlerimiz her işte yerli ve milli düşünmek, ona göre adım atmak zorundadır. Gençlerimiz mutlaka yerli hafızaya sahip olmalıdır. Bilgisayarın hard diskini düşünün. Bu hard diske ne yüklerseniz, bilgisayar size onu sunar. Yani gençlerimizin beynini, aklını hard disk gibi düşünürsek, eğer biz gençlerimizin beyinlerinde yerli hafıza oluşturamazsak, gençlerimizin aklını başkaları teslim alır" şeklinde konuştu.

Kariyer Günleri’nin son bölümünde ise Başkan Genç, öğrencilerin sorularını yanıtladı. Okul Müdürü Mustafa Gram ise, eğitime ve okullarına yaptığı katkılardan dolayı Başkan Genç’e çiçek ve plaket verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner849

banner826