banner1365

banner1496

banner1499

banner1334

Bafra yerel seçim anketi sonuçları

banner1357

Yerel seçimlere 144 gün kala Samsun Canlı Haber TV’de seri halinde yayınlanan Seçime Doğru Programı’nın dünkü bölümünde Ondokuzmayıs, Bafra, Alaçam ve Yakakent ilçelerinde başkanların performansları ve seçmenlerin beklentileri masaya yatırıldı

SAMSUN HABER 08.11.2018, 09:24 08.11.2018, 09:27
banner1353
banner1375

Samsun Canlı Haber TV ekranlarında yayınlanan Samsun Canlı Haber TV Genel Yayın Yönetmeni Mahmut Erdoğan'ın modaretörlüğünde gerçekleşen 'Seçime Doğru' programında Samsun Medya Grubu Yayın Kurulu Başkanı Erdal Bozkurt, Samsun Medya Yayın Kurulu Başkanı Necdet Uzun ve ORA Genel Koordinatörü Barış İpek, ilçelerdeki son durumu değerlendirmeye devam ediyor.

BAFRA’NIN DERDİ TRAFİK
Vatandaşlar, Bafra Belediyesi'nin yaptığı çalışmalardan memnun olmadıklarını ifade etmektedirler. Özellikle çarpık kentleşme ve otopark sorunlarının olduğunu söyleyen vatandaşlar belediyenin daha çok çalışmasını özellikle ilçe içerisindeki trafik sorununun çözülmesini istiyor.
 
EN BÜYÜK SORUN İŞSİZLİK 
ORA Genel Koordinatörü Barış İpek , "Bafra'yı biraz daha yakından incelemek gerekiyor . Çünkü yakın dönemde belediye başkanı değişti Bafra'nın Başkanı Zihni Şahin, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı oldu. Yerine ise Hamit Kılıç geldi. Dolayısıyla buna göre değerlendirmek gerekiyor diye düşünüyorum. ilçede en büyük problem yol. O yerleşkenin oturtulmasında bir problem var.  Biz en büyük problem ne diye sorduğumuz da 47.02 oranla işsizlik yüzde 28.06 yol yüzde 16.07  oranında ilgisizlik, yüzde 7.5 oranında su cevabını aldık. İlçe halkının yüzde 40'ı tarım yüzde 22'si üretim yüzde 15'i ise turizm alanında çalışmaların yapılmasını isterken vatandaşlar  yüzde 44 oranında belediyenin hizmetlerinden memnun ayrıca yüzde 35'lik bir kısım başkanı hem başarılı bulurken aynı kısım ise başarı oranını kısmen değerlendiriyor" dedi.

BAFRA FAKİRLEŞTİ
Samsun Medya Grubu Yayın Kurulu Başkanı Necdet Uzun  işsizlik oranının  yüzde 47 olarak çıkmasının büyük bir rakam olduğunu ifade ederek, "Bafra İlçesi'nde artık insanlar traktörlerini satmaktadırlar. Çünkü burada toprak ağası olan insanlar iş olmayınca İstanbul'a kapıcı olarak çalışmaya gittiler. Çünkü tütünü bitirdiler. Pirinç sıkıntısı da var. Hatta son dönemlerde MHP Samsun Milletvekili Erhan Usta TMO'nun pirinç konusunda devreye girmesi gerektiğini söyledi. Bunlardan sonra karpuzda para etmezse o ilçe silinir. Hatta iddia ediyorum Bafra Karpuzu en lezzetli karpuzdur. Eğer tarımla ilgili çalışmalar yapılmazsa yazık olur. Bafra önceki yıllarda Karadeniz'in en zengin ilçesiydi. Daha önceki yıllara göre Bafra fakirleşti. Kısacası o ilçede tarım bitince halk fakirleşti" diye konuştu. 
 

Yorumlar (1)
M.Ö 1 yıl önce
Bafra için oylar Zeynep ablamızaaaa