Bafra Belediyesi'nde Şok Atama!

Bafra Belediyesi’nde Destek Hizmetleri Müdürlüğüne bugün atanan Ömer Kalkan’ın daha önce bir polis memurunun silahını çalmaktan gözaltına alındığı öğrenildi.

Bafra Belediyesi'nde Şok Atama!
banner1139

Bafra Belediyesi’nde Destek Hizmetleri Müdürü Azmi Tüyüboz görevinden alınarak yerine Ömer Kalkan’ın getirildiği öğrenildi. Yeni Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç göreve başladıktan sonra kendi ekibini kurmaya başladı. Ancak bugün yapılan atama şaşkınlığa neden oldu. Bafra Belediyesi Destek Hizmetleri Müdürü olarak atanan Ömer Kaplan daha önce bir polis memurunun silahını çalmaktan gözaltına alınmıştı. 

Daha önce ne olmuştu?

Samsun’da bir kişi polisin lokantanın tuvaletinde unuttuğu beylik tabancasını alınca hırsızlık suçundan gözaltına alınmıştı.

Olay, Atakum ilçesindeki bir restoranın tuvaletinde meydana gelmişti. Edinilen bilgiye göre, Amasya Emniyet Müdürlüğü’nde görevli polis memuru Ü.Y.(41), hasta olan babasını tedavi için Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne getirdi. Babasının tedavisi devam ederken lokantaya giderek yemek yiyen polis memuru Ü.Y., beylik tabancasını lokantanın tuvaletinde unuttu. Daha sonra tuvalete giren Ömer Kaplan, tabancayı alarak Bafra ilçesine gitti. Ü.Y., silahını tuvalette unuttuğunu fark edince geri geldiğinde çalınmış olduğunu gördü. Olay polise haber verildi.

Samsun Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Bürosu ekipleri yaptıkları araştırma sonucu güvenlik kamerası kayıtlarından yola çıkarak tabancayı Ö.K.’nin çaldığını ve Bafra ilçesine gittiğini tespit etti. Samsun’dan bugün Bafra’ya giden Hırsızlık Bürosu ekipleri, Ö.K.’yi yakalayarak gözaltına aldı. Ö.K., "Silahı zaten polise teslim edecektim" demişti.

Bu olay ulusal basında yer almış ve günlerce konuşulmuştu.

Haberlerden bazıları:

http://www.milliyet.com.tr/polisin-tuvalette-unuttugu-silahi-alinca-samsun-yerelhaber-1331793/

http://www.karar.com/samsun/polisin-tuvalette-unuttugu-silahi-alinca-gozaltina-alindi-97353

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1134

banner1142

banner1127