banner1223

Atakum’da siyasi partilere çat kapı!

24 Haziran seçimine doğru sokağın nabzını tutan Samsun Canlı Haber TV ekibi, partilerdeki seçim çalışmalarını yerinde takip etmeye devam ediyor. Ekibimiz, Atakum’da siyasi partilere çat kapı ziyaretler gerçekleştirdi

banner1250

Samsun'un gözdesi olan Atakum'da, seçim çalışmalarını takip ediyoruz. Partilerin ilçe teşkilatlarıyla görüşerek, çalışmaları öğrendik. Atakum halkını seçim öncesi ve sonrası neler bekliyor, seçimler için neler vaat ediliyor? 

Samsun Canlı Haber TV olarak, ilk olarak AK Parti Atakum İlçe binasında çalışmaları takip ettik. Seçime 42 gün kala yaptığımız incelemede ilçe teşkilatının yoğun bir şekilde çalışmalarını sürdürdüğünü gördük. Üye kaydının da bu günlerde yoğun olduğunu belirten görevliler, bu seçimin çok önemli olduğunu belirtti.

SEÇİMLERE HER ZAMAN HAZIRIZ
AK Parti Atakum İlçe Başkanlığına giden muhabirlerimiz, yeni üyelerin kayıt işlemlerinin yapıldığını gördü. Hem sahada hem de parti binasında büyük bir çalışma seferberliği başlatan AK Parti Atakum teşkilatı, seçime kadar tempoyu düşürmeyecek gibi. Ekibimizi karşılayan AK Parti Atakum İlçe Başkanı Haluk Köksoy, seçime dair hazırlıklarla ilgili açıklamalarda bulundu.  Mikrofonlarımıza konuşan AK Parti Atakum İlçe Başkanı Haluk Köksoy, "Biz AK Parti teşkilatı olarak seçimlere her zaman hazırız. Seçim takvimi açıklanmadan önce de biz sürekli sahadaydık. Kongremizi daha önce yapmış olmamızın bir avantajı var. Haftada en az 2 ya da 3 gün mahalle ve köylerimizi ziyaret ediyoruz.  Performansımızı ve hızımızı daha da arttıracağız. Atakum'un nüfusu ortalama yılda 10bin artıyor. Bizim amacımız da bu yeni nüfusla birlikte mevcut olan oylarımızı arttırmak ve yüzde 50'lere kadar çıkmak. Bunu başarmak için de elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz" diye konuştu.


 
CHP'DE ‘İNCE’ HEYECAN
Samsun Canlı Haber TV olarak, CHP Atakum İlçe Başkanlığını ziyaret ettik. Güzel bir ortamla karşılaştık. Kalabalık bir çalışma ortamı olan CHP'de büyük bir hazırlık var. 19 Mayıs kutlamaları için, cumhurbaşkanı adayı olan Muharrem İnce'nin Samsun'a gelme olasılığı, partilileri heyecanlandırıyor. 

İlçe Örgütlenmeden Sorumlu Başkan Yardımcısı Sefer Çam, "İlçemizle uyumlu bir seçim çalışmalarına devam ediyoruz. Cumhurbaşkanı adayımız belli olduktan sonra, halkımız daha da uyum sağladı. CHP daha da fazla oy çıkaracak. Bunun yanında 19 Mayıs'ta Antakya Medeniyetler Korosu'nu Samsun'a getireceğiz. İftar yemekleri vereceğiz. Büyük bir ihtimalle 19 Mayıs günü Muharrem İnce'nin de Samsun'da olacağını düşünüyoruz. Her şeyimizle hazırız. Etkinliklerimiz artarak devam edecek ve partimiz Atakum'da daha da güçlenerek yoluna ilerleyecek" ifadelerini kullandı.

İYİ PARTİ SAHADA
İYİ Parti Atakum İlçe Başkanlığı ziyaretlere açık ve çalışmalarını hızlandıran partiler arasında. İlçe Başkanı Selen Gülhan Çam, Atakum esnafını ve halkını dolaşarak ziyaretler yaptığı için yerinde değildi. Saha çalışmalarını hızlı bir şekilde yürüten İYİ Parti ilçe teşkilatı, Atakum'da büyük bir hedefe ulaşmak için elinden geleni yapıyor 

MHP'DE BİR EKSİK YOK
MHP Atakum İlçe Başkanlığı'na yaptığımız ziyarette, toplantıyla karşılaştık. İlçe Başkanı Ahmet Hatinoğlu, çalışmalardan dolayı dışarıda olduğu için, mikrofonlarımızı MHP Atakum İlçe Başkan Yardımcısı Murat Talu'ya uzattık. Talu, "Mahalle teşkilatlarımızı atadık. Her mahalleden sandık görevlilerimizi ve okul sorumlularımızı ayarlıyoruz.  Allaha şükür yoğun bir talep var. Bir eksiğimiz kalmadı. Bu seçim bizim için çok iyi olacak" diye konuştu.

SAADET'TE KAPILAR KAPALI
Atakum'da gerçekleştirdiğimiz çat kapı ziyaretler esnasında, Saadet Partisi Atakum İlçe Başkanlığı'nın kapılarının kapalı olduğunu gördük. Seçim çalışmaları ve sürecinde ziyaretlerimize devam edeceğiz.

24 Haziran seçimlerine sayılı günler kala, partilerin ve sokağın nabzını tutmaya, Samsun Canlı Haber TV ve Samsun Gazetesi olarak devam edeceğiz. Bizi izlemeye ve okumaya devam edin.

Caner AKYÜZ - Hande ONAT - Mustafa TOGUR – Atakan SAYAR

Güncelleme Tarihi: 18 Mayıs 2018, 10:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1226

banner1127

banner1148