ADD Korosu'ndan Muhteşem konser

Atatürkçü Düşünce Derneği(ADD) Samsun Şubesi bünyesinde 5 yıldır çalışmalarına devam eden Türk Sanat Müziği Korosu, şef Ahmet Sedat Mete yönetiminde muhteşem bir konsere imza attı

ADD Korosu'ndan   Muhteşem konser
banner1139

ADD Samsun Şubesi'nin 5 yıl önce oluşturduğu TSM Korosu, hafta sonu muhşem bir konsere imza attı. Atatürk Kültür Merkezi'nde Şef Ahmet Sedat Mete yönetimindeki konserde 30 kişilik koro, performansıyla büyüledi.

İZMİR MARŞI'NI SÖYLEDİLER
Hicaz faslıyla başlayan konserde koro, Atatürk’ün sevdiği eserleri de seslendirdi. 15 solistin sahne aldığı ve yaklaşık 2.5 saat sürende konser sonrasında izliyecilerle birlikte İzmir Marşı da söylendi. Konser salonunun tamamen dolması, yer bulamayan müzikseverlerin konseri balkondan izlemek zorunda kalması dikkat çekti.

Amacının, sanatseverlerin müzik zevkini canlı tutmak ve gençlere Türk Sanat Müziğini sevdirmek olduğu belirtilen konserin repertuarında, şehit haberlerinin gelmesi sebebiyle değişiklik yapıldığı, hareketli eserlerin program dışı bırakıldığı ifade edildi.   

'ŞEHİTLERİMİZİ RAHMETLE ANIYORUZ'
Konserde bir konuşma yapan ADD Samsun Şube Başkanı Dr. Işık Özkefeli, "Müziğin ve sanatın birleştirici gücü ile tüm gönül dostlarımızı konserimizde görmek bizleri çok mutlu etti. Bugün şehrimizde şehidimiz var. Nevşehir'de düşen uçakta şehit olan Yasin Boy’a, Afrin ve Bitlis’teki şehitlerimize Allahtan rahmet, ailelerine ve yakınlarına sabır diliyoruz. Vatanın bütünlüğü, Milletin birliği, Cumhuriyet adına canlarını seve seve veren tüm şehitlerimizi, kahraman gazilerimizi, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ümüzü saygı, sevgi ve rahmetle anıyoruz" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1134

banner1142

banner1127