Samsun Emniyet Müdürü Dr. Ömer Urhal, 40 ekipte 80 personeliyle arama kurtarma çalışmaları için Kahramanmaraş'a gitti.

Samsun'da müstakil ev alevlere teslim oldu! Faciadan dönüldü Samsun'da müstakil ev alevlere teslim oldu! Faciadan dönüldü

EKİPLER SAHADA

Kahramanmaraş merkezli 10 ili etkileyen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerin ardından Samsun'dan deprem bölgesine kurtarma ekipleri ve çok sayıda araç gönderildi. Samsun Emniyet Müdürü Ömer Urhalda 80 personeliyle arama kurtarma çalışmaları için Kahramanmaraş'ta göreve başladı.

JANDARMA GÖREVDE

Samsun İl Jandarma Komutanlığından İl Jandarma Komutan Yardımcısı Albay Hakan Fırat'ın emir komutasındaki Kavak Asayiş Komando Bölüğü de 68 personelin yanı sıra 2 köpekle Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesinde arama kurtarma faaliyetlerinde görev aldı. Jandarma personeli, arama kurtarma faaliyetleri çerçevesinde arama kurtarma köpeklerinin yanı sıra yer altı görüntüleme cihazıyla bölgede arama çalışmalarına devam ediyor. Adıyaman ve Diyarbakır'da Samsun'dan görevlendirilen 5 kadın astsubay da çalışmalara katılıyor. Ekiplerin, çalışmaları kapsamında 4 kişinin canlı olarak enkaz altından kurtarıldığı öğrenildi. Sahil Güvenlik Karadeniz Bölge Komutanlığına bağlı 11 araç ve 73 personel de deprem bölgesindeki çalışmalarında bir bebeği sağ, bir bebeği de ölü olarak enkazdan çıkardı.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.