Uzman Anahtar Doğa Okulları cemre
 
Samsun Sürücü Kursu izo HRS Ajans

Samsun Doğa’dan Fark Yaratan Eğitim! “İngilizceyi Anaokulunda Öğretiyoruz”

featured

Samsun Doğa’dan Fark Yaratan Eğitim! “İngilizceyi Anaokulunda Öğretiyoruz” İTÜ ETA Vakfı Samsun Doğa Anaokulu öğrencileri, araştırmaya dayalı, proje bazlı performans görevleri ile üniversite eğitim anlayışının temel modülleriyle erken yaşta tanışarak, 3 yaşından itibaren 5 dil yetisini aynı anda geliştirerek yabancı dil öğreniyor

Araştırmaya dayalı, proje bazlı performans görevleri ile üniversite eğitim anlayışının temel modülleriyle erken yaşta tanışan İTÜ ETA Vakfı Samsun Doğa Anaokulu öğrencileri, 3 yaşından itibaren, 5 dil yetisini aynı anda geliştirerek yabancı dil öğreniyor, fen ve bilim, matematik, düşünce bilimler ve performans modüllerinden oluşan Türkiye’nin en donanımlı ve bilimsel anaokulu eğitimini alıyor.

09 doga 1 Ana Manşet

ARAŞTIRMAYA DAYALI MODEL

İTÜ ETA Vakfı Samsun Doğa Anaokulu ve İlkokul Müdürü Sena Demirel, araştırmaya dayalı, proje bazlı performans görevleri ile bir çocuğun neler yapabildiğinin görüldüğü eğitim modeli ile çok yönlü gelişimin temel alındığını belirterek, “Fen bilimleri, matematik, düşünce yeteneği, sosyal bilimler ve performans modüllerinden oluşan bir program ile öğrenme heyecanı ve merakı ömür boyu süren, öğrenmekten zevk alan, sorgulayabilen ve araştırabilen öğrenciler yetiştiriyoruz. Doğa Anaokulu’nda çocuklar, daha 3 yaşındayken İngilizce ile tanışıyor, yabancı dili günlük hayatta kullanmayı öğrenerek, İngilizce iletişim becerisi kazanıyorlar. Aktif Dil Yeterliliği Yönetimi uygulamalarıyla çocuklar İngilizce dil eğitimi sınıf duvarlarının ve ders saatinin dışına taşıyor, hayatın her alanında İngilizceyi tecrübe ediyor ve eğlenirken öğreniyor” dedi.

09 doga 2 Ana Manşet

BİLİMSEL ÇALIŞMAYLA TANIŞIYORLAR

Doğa Anaokulları’nın hayata geçirdiği bir diğer yeniliğin ise “Deneylerle Bilim Atölyesi” olduğunu kaydeden Demirel, sözlerine şu şekilde devam etti, “Bu uygulama sayesinde klasik laboratuvar anlayışını ortadan kaldıran Doğa Anaokulları, herkesin dokunabileceği, bir şeyler yapabileceği ‘atölye’ kavramını getiriyor. Çocuklara, bilimin hayatın her alanında olduğu bilinci kazandırılırken, her çocuk sahip olduğu deney setini yanında taşıyarak, deney ve bilimin hayatın bir parçası olduğunu kavrıyor. ‘Fen ve Sosyal Bilimler’ ile anaokulunda meraklı ve araştırmacı yanlarını geliştirme becerisi kazanan çocuklar, ‘Kişisel ve Sosyal Gelişim’ ile gelişimlerinin uzman eğitim kadrosu tarafından takibiyle kendine güvenen, kişisel farkındalığı yüksek bireyler oluyor.”

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.

09 doga 3 Ana Manşet 09 doga 4 Ana Manşet 09 doga Ana Manşet

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Samsun'a Dair Tüm Haberleri Yakından Takip Etmek İçin Uygulamamızı İndirin.