Samsun'da 'Sağlık' rezaleti

Tekkeköy İlçesi Kababürük Mahallesi'nde meydana gelen olayda, 58 yaşındaki Döndü Unutma adlı kadının ayağını köpek ısırdı. Eşi Ahmet Unutma, Döndü Unutma'yı ilçedeki özel bir hastaneye ait tıp merkezine götürdü. 

'ADETA SOKAĞA ATILDIK...'
İddialara göre, yaralanan yaşlı kadına tıp merkezi acil servisinde ilk müdahale yapılmadı. Konuyla ilgili konuşan Ahmet Unutma, "Acil servise gittiğimizde görevliler, ayaktaki yaranının büyük olduğunu, tedavisi için hastayı Gazi Devlet Hastanesi'ne götürmemizi söyledi. Eşimin ayağı kanlar içerisinde adeta sokağa atıldık" dedi.

YARALI HALDE 1 SAAT BEKLETİLDİ
Unutma çiftini hastane çıkışında gören vatandaşlar, 112 Acil Servis ekiplerini arayayarak yardım istedi. Tekkeköylüler, yaralı kadının dakikalarca 112'yi beklediğini belirterek, "İlçemizde tam donanımlı tek bir sağlık kuruluşu var, o da özel hastaneye ait. Köpek tarafından ısırılmış bir hastaya bile müdahele edilememesinin kabul edilir yanı yok. Yaralı kadın 1 saat Samsun merkezden gelecek ambulansı bekledi. Yazıktır, günahtır" dediler. 

'KUDUZ OLSAYDI NE OLACAKTI?'
Daha sonra ambulansın gelişi sonrasında 112 Acil Servis ekipleri tarafından Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne götürülen kadının eşine vatandaşlar şikayetçi olmaları yönünde uyarılarda bulundu. Vatandaşlar, "Belki kuduz köpek ısırdı. Eşin kuduz olsa ne olacak? Burası nasıl bir sağlık merkezi? Acil Durum'da hastanın ayağına ilk müdahale mutlaka yapılmalıydı" diye konuştular.

Ali BİROL - Atakan SAYAR

YORUM EKLE

banner849

banner826