Samsun Büyükşehir Belediyesi'nin "Trafik güvenliği akıllı şehir uygulamaları" kapsamında yapılan çalışmaların ardından sık sık trafik keşmekeşinin yaşandığı Cumhuriyet Meydanı-19 Bulvarı- Cumhuriyet Caddesi'nde meydana gelen araç kuyruğu İstiklal Caddesi'ne kadar uzandı. Yaşanan yoğunluk nedeniyle trafik ekipleri, kavşak geçişlerini kapatmak zorunda kaldı.

CANKURTARAN İLERLEYEMEDİ

Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından devreye alınan "Akıllı şehir trafik güvenliği" uygulamaları kapsamında 100. Yıl Bulvarı-19 Mayıs Bulvarı-Cumhuriyet Meydanı ve Cumhuriyet Caddesi'nde trafik saatlerce felç oldu. Bunaltıcı sıcaklığın da etkisiyle araç sürücüleri duruma tepki gösterdi. Vakaya yetişmeye çalışan bir cankurtaran ise yoğun trafikte uzun süre ilerlemeyedi. Toplu taşıma araçlarındaki vatandaşlar, inerek yürümeyi tercih etti.

Havza'da yollar yenileniyor! Başkan Sebahattin Özdemir: Çalışmalarımızı sürdüreceğiz Havza'da yollar yenileniyor! Başkan Sebahattin Özdemir: Çalışmalarımızı sürdüreceğiz

Trafik polisleri de yoğunluğun hafiflemesi için zaman zaman Cumhuriyet Meydanı'ndaki kavşak geçişlerini kapattı. 

DAHA ÇOK YIĞILMA OLUYOR

Araç sürücüleri "Trafik güvenliği akıllı şehir uygulamaları" çalışmalarının ardından bölgede trafiğin daha da yoğunlaştığını belirterek, "Bu yolda asla yığılma olmuyordu. Akıllı kavşak işi ne zaman geldi, yollarda yığılma oldu. Yeni düzenlenen kavşaklardan sonra trafikte sıkışma oldu" diyerek duruma tepki gösterdi.

Elvan İlhan

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.