doğa calven duru
 
5s dikey izosam bilgi

Samsun Büyükşehir’de Rüşvet İddiası! 12 Yıla Kadar Hapsi İsteniyor

samsun-buyuksehirde-rusvet-iddiasi-1509-son
Daha Fazla Göster

Samsun Büyükşehir’de Rüşvet İddiası! 12 Yıla Kadar Hapsi İsteniyor Samsun’da rüşvet aldığı iddia edilen Büyükşehir Belediyesi Mali Hizmetler Daire Başkanı Bahattin K. ile rüşvet verdiği iddia edilen müteahhide hapis cezası istemiyle dava açıldı

Samsun Büyükşehir Belediyesi’nde Mali Hizmetler Daire Başkanı olarak görev yaparken rüşvet iddiasıyla tutuklanan Bahattin K. ile belediyeye ait yolları yaptığı bilinen ve rüşvet verdiği iddia edilen müteahhide, 4 yıldan 12 yıla kadar hapis cezası istemiyle haklarında dava açıldı.

AÇIĞA ÇIKARILDI

KOM Şube Müdürlüğü ekipleri yaptıkları takip sonucu Bahattin K.’nin aracında çay paketi altına gizlenmiş zarf içinde 30 bin lira para ele geçirdi. Bahattin K.’nin telefonla görüştüğü Y.T.’den daha çok para istediği belirlendi. Polis rüşvet olayının paraların farklı tarihlerde çay paketi içine gizlenerek Y.T. tarafından Bahattin K.’nin aracına bırakılıp rüşvet alışverişinin bu şekilde devam ettiğini kişilerin suçtan kurtulmak için böyle yola başvurduklarını ortaya çıkardı.

CEZAEVİNE GÖNDERİLDİLER

KOM Şube Müdürlüğü ekiplerinin operasyonu sonucu Mali Hizmetler Daire Başkanı Bahattin K. ‘rüşvet almak’ suçundan, müteahhit Y.T. ise ‘rüşvet vermek’ suçundan 22 Aralık 2020 tarihinde tutuklanarak Samsun Kapalı Cezaevi’ne gönderildiler. Savcının talimatıyla 14 Ocak 2021 günü tutuklu bulunduğu Samsun Kapalı Cezaevi’nden Samsun Adliyesi’ne getirilen müteahhit Y.T., savcıya ifade verdikten sonra tahliye talebiyle Nöbetçi Sulh Ceza sevk edildi. Nöbetçi mahkeme Y.T.’nin tahliyesine karar verdi. Şüphelilerin, önümüzdeki günlerde Samsun 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde hakim karşısına çıkarak yargılanmalarına başlanılacağı öğrenildi.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir