doğa calven duru
 
5s dikey arslan bilgi

Samsun Büyükşehir’de Kredi Çelişkisi! Atilla Tekcan’dan Mustafa Demir’e Tepki

samsun-buyuksehirde-kredi-celiskisi-manset-1409
Daha Fazla Göster

Samsun Büyükşehir’de Kredi Çelişkisi! Atilla Tekcan’dan Mustafa Demir’e Tepki Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi CHP Grup Başkanvekili Atila Tekcan, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir’in, “Şu anda borcumuz 400 milyon TL düşmüş durumda” ifadeleri ile mali tablonun çeliştiğini söyledi

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir’in, “Bugünkü matematiksel değere göre ise borcumuz 400 milyon TL düşmüş durumda” ifadesini eleştiren CHP’li Atila Tekcan, 2020’nin ilk 6 ayına göre; 2021’in ilk 6 ayında faiz giderleri yüzde 22,98 artarken borcumuz nasıl düşüyor? Madem paramız var neden kredi çekiyoruz? Paramız yoksa neden başka illere yardım yapıyoruz. Mali tablolar da bu görünüyor. Burada bir çelişki yok mu?” dedi.

15 meclis Ana Manşet

OY ÇOKLUĞUYLA KABUL EDİLDİ

Büyükşehir Belediye Meclisi Eylül Ayı Kapanış Toplantısı, Mustafa Demir’in başkanlığında gerçekleştirildi. Büyükşehir Belediye Meclis Toplantı Salonu’nda yapılan toplantıda, 44 gündem maddesi görüşülerek karara bağlandı. Gündem maddelerinde bulunan ve toplamda 100 milyon liralık kredi talebi, CHP ve İYİ Partili meclis üyelerinin ret oyu vermesiyle oy çokluğuyla kabul edildi. Nakdi ve gayri nakdi kredilerle ilgili eleştiride bulunan CHP’li Atila Tekcan, “Madem paramız var neden kredi çekiyoruz? Paramız yoksa neden yardım yapıyoruz? Mali tablolar da görünüyor. Başka mahalli idarelere yardımda bulunuyorsak durumumuz iyi demektir. Durumumuz iyiyse o zaman neden kredi çekiyoruz?” diye konuştu.

15 meclis 4 scaled Ana Manşet

‘BURADA BİR ÇELİŞKİ VAR’

2021 yılının ilk 6 ayında faiz giderlerinin geçen yıla oranla yüzde 22,98 olduğunu kaydeden Tekcan, “Sayın Demir, 400 milyon borcun ödendiğini söylüyor fakat mali tablolar bizi tam tersini söylüyor. Mali tablonun 2020 yılına oranla 2021 yılının ilk 6 ayında faiz giderlerinde yüzde 22,98 artış görüyoruz. Üstelik krediler çekiyoruz. Buna rağmen borçların ödendiği söyleniyor. Burada bir çelişki var” ifadelerini kullandı.

15 meclis 1 scaled Ana Manşet

‘ATAKUM’U KURTARIN’ ÇAĞRISI

Mecliste ayrıca CHP’li meclis üyesi Hasan İpek, Atakum sahilinin yok olma tehlikesiyle karşı karşıya olduğunu ve bir an önce kurtarılması gerektiğini dile getirerek, “Atakum sahili yok oluyor. Bir de orayı doldurursak daha da kötü olur. Her geçen gün kötüye gidiyor. Bununla bağlantısı yok ama talebim bu bölgeye ile daha fazla oynamayalım. Atakum değer kaybeder” dedi. Kurupelit Yat Limanı’nın (Marina) tarama gemisi ile temizlenemeyeceğinin altını çizen Mustafa Demir ise, şunları söyledi: “Yalı Kafe’nin mali hesaplarını yaptık. Yılbaşından önce ihalesini yapıyoruz. Marina konusunda tarama gemisi söylemi gündeme geliyor. Gerçekten oranın taranarak sürdürülmesi mümkün değil. Bu konuyla alakalı Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız da geldi, yerinde inceledik. Bu konu üzerine çalıştık. Proje hazırlığı devam ediyor”

15 meclis 3 Ana Manşet

Dilber BAHADIR

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. 5 gün önce

    KURUPELİT YAT LİMANININ İÇİNİ, ORADAN ÇIKARTILACAK KUMA KARŞILIK OLARAK BEDAVAYA TARAYACAK BİR SÜRÜ FİRMA VAR…
    SİZİN AKLINIZDAKİNİ BİZE BİR SÖYLEYİNDE ONU BİLEK.