Uzman Anahtar Final Okulları cemre
 
Samsun Sürücü Kursu Uzmanlar Petrol HRS Ajans

Samsun Büyükşehir Belediyesi’ne Ağaç Tepkisi: ‘Hesabı Sorulsun’

featured

Samsun Büyükşehir Belediyesi’ne Ağaç Tepkisi: ‘Hesabı Sorulsun’ Atakum Kent Konseyi Başkanı Prof. Dr. Şevket Özkaya, Türk-İş Eğitim Merkezi’nin yıkımı sırasında ağaçları kestiği iddia edilen Büyükşehir Belediyesi’ne sert tepki gösterdi

Atakum Kent Konseyi Başkanı Prof. Dr. Şevket Özkaya, Türk-İş Eğitim Merkezi’nin yıkımı sırasında ağaçların kesilmesini eleştirerek, “Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin bu tutumunu şiddetle protesto ediyor, ağaçların hesabının sorulmasını istiyoruz” dedi.

WhatsApp Image 2021 11 14 at 18.56.33 Samsun

YIKIM SÜRÜYOR

Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından kamulaştırılan Türk-İş Eğitim Merkezi’nin bulunduğu alana Türkiye’nin en büyük ikinci kütüphanesinin yapılacağı belirtilerek, yıkım çalışmalarına başlandı. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Atakum Kent Konseyi Başkanı Prof. Dr. Şevket Özkaya, yıkım sırasında içlerinde asırlık olanlarında bulunduğu pek çok ağacın kesildiğini öne sürdü.

WhatsApp Image 2021 11 14 at 18.02.26 Samsun

“YAŞ KESEN, BAŞ KESER”

“Ağaçların hesapsızca ve denetimsizce kesiliyor olması çok kötü bir durum olmasının ötesinde resmen bir çevre katliamıdır” diyen Başkan Özkaya, “Yeşil alanlarının yok edilerek betona boğulmasına yol açan bu ve bu gibi uygulamalara kayıtsız ve sessiz kalmamız mümkün değildir. Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin bu tutumunu şiddetle protesto ediyor söz konusu ağaçların kesilmesinde sorumluluğu bulunanlardan hesap sorulmasını istiyoruz. Yaş kesen, baş keser. Hukuki süreç başlatılacak ve bu işin peşi bırakılmayacaktır” ifadelerini kullandı.

52 Samsun 747 Samsun

DAHA FAZLA SAMSUN HABERİ İÇİN TIKLAYINIZ SAMSUN HABER

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Samsun'a Dair Tüm Haberleri Yakından Takip Etmek İçin Uygulamamızı İndirin.