Gazeteciler için "mikrop" ifadesi kullanmadığını söyleyen Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir'i, kendi medyasındaki video kayıtları yalanladı.

 Samsun'da uyuşturucu tacirlerine hapis!  Samsun'da uyuşturucu tacirlerine hapis!

Bir grup gazeteciyle Basın Bayramı, nedeniyle kahvaltıda bir araya gelen Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir'e, basın mensupları için "mikrop" ifadesi kullanıp kullanmadığı soruldu. Demir, "Olur mu öyle bir şey. Böyle bir şey yok" cevabını verdi.

Ancak, Mustafa Demir'in 30 Ağustos Zafer Bayramı'nda dondurma şenliği düzenlenmesiyle ilgili CHP'li üye Atilla Tekcan'ın meclisteki sorusuna yanıt verirken, basın mensupları için "mikrop" ifadesini kullandığı ortaya çıktı.

SBB TV kayıtlarında, Mustafa Demir'in Tekcan'a "Dondurma şenliğinin 30 Ağustos'un ruhuna aykırılığı nereden geliyor" diyerek, şunları söylediği görüldü:

"Kim ifade ediyor bunu? Böyle bir şey yok. Bizim o gün bir sürü etkinliğimiz vardı. Sayın Tekcan, bakın yerel basında birtakım insanlar bunlar. Samsun'un duygu dünyası, akıl dünyası olarak en alt kademede bu şehre zarar veren mikrop hükmündeki insanlar. Bunların söylemlerini meclise taşımanızı doğru bulmuyorum."

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.