Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, yeni yapılan Toybelen Sanayi Sitesi'ndeki dükkanların fiyatının TOKİ tarafından yükseltildiğini belirterek, "Kura çekildi ve herkes yerini buldu. Bundan sonrası ile bizim belediyemizin bir irtibatı yok" dedi.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Meclisi CHP Grubu, Gülsan Sanayi Sitesi esnafı için Toybelen'e yapılan ve anlaşma sağlanan yeni sanayi sitesindeki 100 metre karelik dükkanların 320 bin lira + KDV'den 720-850 bin + KDV'ye, 200 metrekare dükkanların ise 580 bin lira + KDV'den 1 milyon 496-1 milyon 918 bin + KDV'ye yükseltilmesiyle ilgili soru önergesi verdi.

TEKCAN'DAN DEMİR'E ÇAĞRI

Şubat ayı meclis toplantısında gündem dışı görüşmelerde CHP Grup Başkanvekili Atilla Tekcan, meclise verdiği soru önergesinde Toybelen Sanayi Sitesi'nin fiyat güncellemesinde  esnafın zor durumda kalacağını belirterek Başkan Mustafa Demir'e çağrı yaptı.

Sevtap Sağlam ile Uyan Samsun 27 Mart Pazartesi Sevtap Sağlam ile Uyan Samsun 27 Mart Pazartesi

'DÜŞÜK OLDU DİYECEK HALİNİZ YOK'

Büyükşehir Belediyesi'nin bundan sonrası için Toybelen'le bir irtibatı olmadığını ifade ederek başlayan Başkan Mustafa Demir, "Toybelen Sanayi Sitesi Türkiye'nin en iyi sanayi dönüşüm projesi. TOKİ tamamen yürütüyor. Biz işin neresindeydik? Sahiplendirme ve kura çekimi. Kura çekildi ve herkes yerini buldu. Bundan sonrası ile bizim belediyemizin bir irtibatı yok. TOKİ'de çekimler yapıldı ve sahipleri belli oldu. Onun üzerine bizim ilave bir yetkimiz yok. Tabi bakanlıkla ihtiyaç olursa iletişime geçeriz. Orası ile ilgili şu anda güncelleme oldu. Ödemeler izafi, sen 'çok yüksek oldu' dersin, diğeri 'çok alçak oldu' der. Siz, muhalefet meclis üyesizisiniz. Tabi düşük oldu diyecek haliniz yok" dedi.

MADDELER KOMİSYONLARA HAVALE EDİLDİ

Konuşmaların ardından 4 gündem dışı, 43 gündem maddesi ilgili komisyonlara oy birliğiyle havale edildi. Meclis 14 Şubat Salı günü yeniden toplanacak.

Haber Kaynak: Hakan AKGÜN