doğa yataks cemre
 
5s dikey izosam bilgi

Samsun Bilgi Okulları’nda Yüz Yüze Eğitim Heyecanı

samsun-bilgi-okullarinda-yuz-yuze-egitim
Daha Fazla Göster

Samsun Bilgi Okulları’nda Yüz Yüze Eğitim Heyecanı Samsun’da etkin ve tam öğrenme modeline dayalı sistemin adresi Bilgi Okulları’nda, 2021-2022 eğitim öğretim yılının ilk ders zili çaldı

Samsun’da 2021-2022 eğitim öğretim yılının ilk ders zilinin çaldığı Bilgi Okulları’nda öğrenciler ve öğretmenler yüz yüze eğitime başlamanın heyecanını yaşadı.

07 bilgi 1 Ana Manşet

‘YENİ BİR DÖNEM BAŞLIYOR’

Koronavirüs tedbirlerinin en düzeyde uygulandığı Bilgi Okulları Kampüsü’nde 2021-2022 eğitim yılının başlaması dolayısıyla tören düzenlendi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törenin ardından konuşan Bilgi Okulları Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Kılıçarslan, “Bilgi Okulları; eğitime gönül vermiş, yıllarını milli eğitimin ve özel öğretim kurumlarında idareci ve öğretmen olarak geçirmiş, kendilerini ülkesinin geleceğinin gençlerini yetiştirilmesine adamış, eğitimde feda edilecek hiçbir birey yoktur sözünden feyiz almış her öğrenci özeldir bilincinde olan, Atatürk ilke ve İnkılaplarına bağlı öğretmenler tarafından kurulmuş bir okuldur. 2021-2022 eğitim-öğretim yılı bugün başlıyor. Çocuklarımız, öğretmenlerimiz, ailelerimiz ve okullarımız, her birimiz heyecanla yeni döneme başlıyoruz. Bir buçuk yıla aşkındır yüzleştiğimiz salgın yaşamın tüm alanında olumsuz etkilere sebep oldu. Eğitim dünyasının paydaşları da bundan nasibini aldı. Online eğitimle bu süreci eksiksiz yürütsek bile, yüz yüze eğitimin yerini hiçbir şey almaz. Bunun önemini daha da çok anladık. Okul yaşamın kendisidir. Okul sosyal bağları güçlendirme alanı olduğu bu süreçte daha anlaşılır oldu” dedi.

07 bilgi 2 Ana Manşet

‘SEVGİNİN IŞIKLARI SÖNMESİN’

“Bugünden itibaren yeni bir öğrenme, gelişim ve iyi insan olma, iyi bir evlat olma, iyi bir vatan sever olma yolculuğuna başlıyoruz” ifadeleriyle öğrencilere seslenen Kılıçarslan, “Okullarımızda yeniden o neşeli seslerinizi, gülen gözlerinizi, meraklı hallerinizi, öğrenme tutkunuzu görmek için sabırsızlanıyoruz. Mutlu olmanızı, daha iyiye ulaşmanızı çok istiyoruz. Hızla değişen dünyada insani özellikler ve beceriler kazanmak, önceliğiniz olursa hem kendinize hem ailenize hem ülkenize hem de insanlığa katkıda bulunabilirsiniz. Delice pırıltılarla çarpan kalbinizde sevginin ışıkları sönmesin” diye konuştu.

07 bilgi 3 Ana Manşet

‘İYİ Kİ VARSINIZ”

Öğretmenliğin ne kadar kutsal bir görev olduğunu belirterek eğitim neferlerine “İyi ki varsınız” diyen Kılıçarslan, “Bir çocuğun kendini tanımasına kılavuzluk etmek, gelişiminde kendisine destek olmak, yeteneğini keşfettiği ana şahitlik etmek hiçbir mesleğe nasip olmaz. Bugüne kadar ilginizle, bilginizle, yol göstericiliğizle çocuklarımıza katkı sunan öğretmenlerimiz iyi ki varsınız” ifadelerini kullandı.

07 bilgi 7 Ana Manşet

‘DESTEK OLMANIZI İSTİYORUZ’

Ailelere de çağrıda bulunan Kılıçarslan son olarak sözlerine şunları ekledi: “Hayat bir inşa süreci ve bu inşaatın temeli, okul ve ailede atılır. Atılan bu tohumların yeşermesi ve ailemizi, ülkemizi ve dünyamızı daha da güzelleştirmesi için çabalayan öğretmenlerimizle olumlu iletişim ve etkileşim içinde olan anne babalarımız, iyi ki varsınız. Çocuklarımıza ve öğretmenlerimize olan desteklerinizi hep arkamızda görmek istiyoruz. Bu vesileyle 2021-2022 eğitim öğretim döneminin herkese hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum. Tüm öğrenci ve öğretmenlerimize başarılar diliyorum.”

07 bilgi 8 Ana Manşet 07 bilgi 9 Ana Manşet

 

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir