Samsun-Ankara hızlı trenle ilgili proje ihalesinin sona erdiğini belirterek, "Yapım aşamasında sürecin başlaması noktasındayız" dedi

Kanal S Ana Haber Bülteni 9 Ağustos Salı Kanal S Ana Haber Bülteni 9 Ağustos Salı

Samsun'un uydudan yayın yapan tek televizyonu Kanal S'de önemli açıklamalarda bulunan AK Parti Samsun İl Başkanı Av. Ersan Aksu, Samsun-Ankara hızlı trenle ilgili proje ihalesinin sona erdiğini söyleyerek, "Hızlı tren Samsun'a çok büyük bir katma değer sağlayacak. Yapım ihalesinin yapılıp sonrasında da Cumhurbaşkanımızın liderliğinde milletimizin bu hizmetini görmesini arzu ediyoruz" dedi.

22-aksu (3)

'HIZLI TRENDE İHALE SÜRECİ BİTTİ'

Samsun-Ankara hızlı trenle ilgili proje ihalesinin sona erdiğini kaydeden Başkan Aksu, "Ankara-Samsun arasında yapılan proje çalışmaları, güzergahlar, proje ihalesi çalışmalar sona erdi. Yapım aşamasında sürecin başlaması noktasındayız. Bu proje sadece Samsun’u ilgilendiren bir proje değil, güzergahtaki Kırıkkale’yi, Çorum’u ilgilendiren de bir proje. Biz demiryolu, denizyolu, havayolu ve karayolu ağ noktasında Türkiye’de belki de çok az sayıda bir potansiyeli barındırıyoruz.Hızlı tren Samsun'a çok büyük bir katma değer sağlayacak. Yapım ihalesinin yapılıp sonrasında da Cumhurbaşkanımızın liderliğinde milletimizin bu hizmetini görmesini arzu ediyoruz" diye konuştu. 

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.