Samsun Akademik Odalar Birlikteliği(SAOB) Dönem Sözcüsü Cevat Öncü, doktor Ekrem Karakaya ve avukat Servet Bakırtaş'ın öldürülmesi olayını kınadıklarını açıkladı.

Samsun'da yetim çocukların yüzünü güldüren şenlik Samsun'da yetim çocukların yüzünü güldüren şenlik

Samsun Akademik Odalar Birlikteliği (SAOB) Konya'da doktor Ekrem Karakaya ve İstanbul'da avukat Servet Bakırtaş'ın uğradıkları silahlı saldırıda öldürülmeleri olayı ile ilgili basın açıklaması yaptı.

SAOB Dönem Sözcüsü Cevat Öncü, yapılan açıklamada sağlıkta, hukukta ve hayatın her alanında yaşanan şiddeti lanetleyerek, kınadıklarını söyledi. Öncü konuya ilişkin düzenlenen basın açıklamasında, "Daha önce benzer saldırılar sonucu kaybetmiş olduğumuz Samsunumuzun sevilen doktorları Dr.Kamil Furtun ve Dr.Aynur Dağdemir’i de saygı ve rahmetle anıyoruz. Koruyucu ve caydırıcı tedbirlerin yetersiz kalması nedeni ile son yıllarda doktora, eczacıya, avukata, mühendise, mimara ve daha pek çok meslek insanına yönelik saldırılar maalesef artarak devam etmektedir. Bunu üzüntü ile izliyoruz. Devlet otoritesinin, sağlık, hukuk ve tüm meslek alanlarında şiddetin önlenmesi konusunda koruyucu ve caydırıcı tedbirleri hiç vakit kaybetmeden hızla artırmasını ve hayata geçirmesini talep ediyoruz. Bu vesile ile değerli üyelerini kaybetmiş olan Türk Tabipler Birliği ve Türkiye Barolar Birliği’ne, Samsun Tabip Odası ve Samsun Barosu nezdinde taziyelerimizi sunuyoruz." dedi.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.