SAMSUN ADLİYEDE KONSER DÜZENLENDİ

Adliyede görevli hakim, savcı ve memur kadınlardan oluşan Samsun Adalet Korosu'nca, adliye konferans salonunda Türk halk müziği konseri düzenlendi.

Şef Hızır Aydın yönetimindeki konser, yaklaşık 1,5 saat sürdü.

KOROYA O İSİMLER EŞLİK ETTİ

Koronun son türküsüne AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan ile Hakimler ve Savcılar Kurulu Üyesi Havvanur Yurtsever de eşlik etti.

KARAARSLAN:" ÇOK SAHNELERE ÇIKTIM AMA KORODA OLMAK HEYECAN VERİCİ"

Karaaslan, burada yaptığı konuşmada, kadınlarla gurur duyduklarını belirterek, "Ben siyasetçiyim, çok sahnelere çıktım, çok kürsülerde konuştum ama koronun içinde olmak çok heyecan vericiymiş. Böyle bir deneyim yaşamak ne güzel." dedi.

YURTSEVER:" ÇOK KISA ZAMANDA KADINLARIMIZ ÇOK GÜZEL ÇALIŞMIŞ"

Yurtsever ise yargının soğuk atmosferinden kadınların türküleriyle kendilerini çıkarttıklarını vurgulayarak, "Gerçekten çok profesyonel bir çalışma olmuş. Çok kısa zamanda kadınlarımız çok güzel çalışmış. Ayrı ayrı tüm mesai arkadaşlarımı tebrik ediyorum. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü memleketimde geçirmeme vesile olduğunuz için sizlere teşekkür ediyorum." ifadesini kullandı.

Samsun Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Sabri Kılıç da "adaletin çiçekleri"nin 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde konser verdiğini dile getirerek, "Kadınlarımız sadece 1 ay gibi kısa sürede bu konsere hazırlandı. Bu da şunu gösteriyor, kadınlarımıza fırsat verildiğinde gerçekten mucizeler gerçekleştirebiliyorlar. Sanatta böyle, sporda böyle. Gerçekten Türk kadını kendisine fırsat verildiğinde harikalar yaratır. Bugün bu harikalardan bir tanesiydi." diye konuştu.

Samsun'da korkunç kaza! 3'ü çocuk 8 kişi yaralandı Samsun'da korkunç kaza! 3'ü çocuk 8 kişi yaralandı

KORO ÜYERİNE ÇİÇEK VERDİLER 

Konserin ardından Karaaslan ve Yurtsever, koro üyelerine çiçek verdi.

AA

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.