SAMÇEP Sözcüsü Mehmet Özdağ’dan Çevre Sorununa Tepki!

SAMÇEP Sözcüsü Mehmet Özdağ'dan Çevre Sorununa Tepki!
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

SAMÇEP Sözcüsü Mehmet Özdağ’dan Çevre Sorununa Tepki! SAMÇEP Sözcüsü Mehmet Özdağ, Samsun’un Atakum, Çarşamba, Bafra, Kavak ve Havza ilçelerindeki çevre sorunlarına dikkati çekerek, “Ekolojik yıkım durdurulsun” çağrısı yaptı.

 

Samsun Çevre Platformu (SAMÇEP) Sözcüsü Mehmet Özdağ, Samsun’un en değerli doğal varlığı olan Karadeniz’de müsilaj ve diğer ekolojik sorunlara dikkati çekti.

08 samcep Ana Manşet

SORUNLARA DİKKATİ ÇEKTİ
Samsun Çevre Platformu (SAMÇEP) Sözcüsü Mehmet Özdağ, ‘Dünya Çevre Günü’ nedeniyle yazılı açıklama yaptı. Özdağ, “Samsun ve yakın bölgemizin doğal, toplumsal yaşamı ve halk sağlığı açısından; Çarşamba Ovası’nda Biyokütle Santrali, Piroliz tesisi (Çınarlık) gibi kirletici ve yaratı su kaynaklarını yok edici, aynı zamanda yangın ve patlama riski taşıyan tesislerin faaliyetlerinin derhal durdurulması, Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti ve yakın çevresinin uluslararası statülerine uygun olarak korunması, Kocadağ’da faaliyet gösteren taş ocaklarının kapatılıp, eski yeni tüm ocakların tahribatlarının rehabilite edilmesi önemlidir” dedi.

08 samcep 2 Ana Manşet

08 samcep 3 Ana Manşet

YAŞAM HAKKI ÇAĞRISI
Özdağ aynı zamanda, “Kavak, Asarcık çevresindeki taş ocaklarının kapatılıp rehabilite edilmesi, Şahin Dağlarında 12 bin hektar alanda orman bitki örtüsünü yok ederek milyonlarca ton toprağın siyanürle işlenerek sonsuza dek zehirlenmesine, yeraltı ve yerüstü sularımızın kirletilmesine ve kurutulmasına izin verilmemesi gerekmektedir. Bizlerin oyları ile seçilmiş ya da atanmış tüm karar vericilerinin ve kamu görevlilerinin öncelikli görevi bizlere sağlıklı bir çevrede yaşam hakkı sunmaktır” ifadelerini kullandı.

Merve İLHAN


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir