Samsun Büyükşehir Belediye (SBB) Başkanı Halit Doğan’ın talimatı ile Samsun-Çarşamba Havalimanı ile şehir merkezi ve ilçeler arasındaki ulaşım hizmeti, özel şirketten alınarak belediye tarafından karşılanmaya başladı. 

SAMAİR ÜCRET TARİFESİ

SAMAİR ücret tarifesi ise Bafra-Havalimanı Samkart 103 TL (115,75 TL kredi kartı), 19 Mayıs-Havalimanı Samkart 89 TL (102,5 TL kredi kartı), Atakum-Havalimanı Samkart 79 TL (91 TL kredi kartı), İlkadım-Havalimanı Samkart 66 TL (76,5 TL kredi kartı), Tekkeköy-Havalimanı Samkart 35 TL (40,25 TL kredi kartı) ve Çarşamba-Havalimanı Samkart Samkart 51 TL (59,25 TL kredi kartı) olarak belirlendi.

SAMAİR GÜZERGAH VE SEFERLER

H1 numaralı taşımacılık hizmeti OMÜ Batı Garajı, Cağaloğlu Bulvarı, Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı, Ankara Bulvarı, İlkadım Bulvarı, Atatürk Bulvarı ve Havalimanı güzergahından olacak. Seferin durak yerleri ise OMÜ Batı Garajı, Pelitköy Bulvar, Vatan Caddesi, Gaffar Okan Kavşağı, Meltem, Okullar Bölgesi, Derecik Kavşağı, Tekkeköy ve Havalimanı olacak.

Samsun İlyasköy Kavşağı'nda bulunan ceset Sefer Özdemir'e ait çıktı Samsun İlyasköy Kavşağı'nda bulunan ceset Sefer Özdemir'e ait çıktı

H2 numaralı taşımacılık hizmeti Toplu Taşıma Transfer Merkezi, 100. Yıl Bulvarı, Karadeniz Caddesi, Akdeniz Caddesi, Akçaabat Sokak, 11. Sokak, İlkadım Bulvarı, Atatürk Bulvarı ve havalimanı güzergahından olacak. Seferin durak yerleri ise 30 Ağustos İlköğretim Okulu, Sait Bey, Gürbüz Cami, Lise Kavşağı, İlim Yayma Vakfı, Varol Sitesi, Atasam, Soğuksu, Canik Belediyesi, Belediye Evleri Aktarma, Lovelet, Tekkeköy ve Havalimanı olarak belirlendi.

H3 numaralı taşımacılık hizmeti Bafra, 19 Mayıs, Atatürk Bulvarı ve havalimanı güzergahından olacak. Seferin durak yerleri ise Bafra Otogar, Ballıca Kavşağı, Dereköy yolu, Taflan un fabrikası, polis okulu, Çakırlar, Turgut Özal, eczaneler, Pelitköy, Tuğba Evleri, Atakent, Ömürevleri, Türk-iş, DSİ, Endüstri Meslek Lisesi, Karayolları, Fener, Gençlik Parkı, Gar, Kılıçdede, AVM’ler, Tekkeköy ve havalimanı olarak duyuruldu.

H4 numaralı taşımacılık hizmeti ise Çarşamba Vefa, Yeni Samsun Caddesi, Atatürk Bulvarı ve havalimanı güzergahından olacak. Seferin durakları ise Çarşamba Doğu yakası, Dörtyol, Beylerce, Dikbıyık, Irmaksırtı, Çınarlık Yolu ve havalimanı olarak planlandı.

HALİT DOĞAN'DAN SAMAİR PAYLAŞIMI

Samair randevu sistemine ilişkin paylaşımda bulunan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Halit Doğan şu ifadeleri kullandı;

Bir şehrin büyüklüğü, vatandaşlarına sağladığı hizmet kalitesiyle ölçülür... Karadeniz’in incisi, bölgenin merkezi Samsun’umuzda;  Samsun-Çarşamba Havalimanımıza yolcu taşımacılığını SAMAIR ile biz üstleniyoruz. En iyi hizmet, en çok çalışarak olur... Samsun için, hemşehrilerimiz için çalışmaya devam.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.

Kaynak: İHA