Ramazan Huzuru Sokak Sofrasında

Paylaşma ve bereket ayı olan Ramazan’ın en güzel örneklerinin sergilendiği Sakarya’da sokaklara kurulan sofralarda paylaşılan huzur herkese örnek oluyor. Son olarak 1 asra yakındır aynı sokakta yaşayan ailelerin bir araya geldiği iftarda...

Ramazan Huzuru Sokak Sofrasında
Paylaşma ve bereket ayı olan Ramazan’ın en güzel örneklerinin sergilendiği Sakarya’da sokaklara kurulan sofralarda paylaşılan huzur herkese örnek oluyor. Son olarak 1 asra yakındır aynı sokakta yaşayan ailelerin bir araya geldiği iftarda kardeşlik duygusu örnek oldu.
11 ayın sultanı Ramazan-ı Şerif’in huzur atmosferi Sakarya’da yaşanmaya devam ediyor. Paylaşma ve bereket ayı olan Ramazan’da kurulan iftar sofraları ile kardeşlik duyguları pekişirken; birçok mahallede kurulan ‘Komşuluk Sofraları’ ile bambaşka bir atmosfer yaşanıyor. Son olarak Adapazarı’na bağlı Akıncılar Mahallesinde kurulan sofra da Ramazan huzuru yaşandı.
Bereket Sokak sakinlerinden Serkan-Meltem Efe, Murat Avcı ve Ufuk Çankaya’nın organize ettiği iftarda yarım asırdır aile yadigârı evlerde ikamet eden sokak sakinleri; yeni komşuları ile kaynaştı. Sokağa kurulan sofrada bir araya gelen komşular, Sakarya’da ki Ramazan atmosferini de gözler önüne serdi. Oruçlar İsmail Ok’un yaptırdığı sofra duasının ardından açılırken, masada bereket hakimdi.
Bu yıl 3.kez bir araya geldiklerini söyleyen Serkan Efe, “Bu sokak Adapazarı ilçesinin en eski yerlerinden biri. Bazı aileler 90 yıldır aynı yerde dededen itibaren ikamet etmişler. Bizde geçmişten gelen bu kadim birlikteliği pekiştirmek için yeni gelen komşularımız ile birlikte iftar açtık. İnşallah bir sonra ki yıl yeniden bir arada olacağız” diye konuştu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner849

banner826