Sağlık Bakanlığı 42 bin 500 personel alımı sürecine yönelik araştırmalar gündemdeki yerini koruyor. ÖSYM tarafından yayımlanan kılavuzda başvuru şartları ve tarihleri, kadro ve branş dağılımı, kontenjanlar gibi pek çok bilgi yer alacak. Peki; Sağlık Bakanlığı personel alımı ne zaman yapılacak? 42 bin 500 Sağlık Bakanlığı ikinci personel alımı ne zaman yapılacak, başvurular başladı mı; branş ve kadro dağılımı açıklandı mı? Gözler kılavuz bilgilerinde…

En düşük emekli maaşının 7 bin 500 liraya çıkarılmasını içeren teklif TBMM'de kabul edildi En düşük emekli maaşının 7 bin 500 liraya çıkarılmasını içeren teklif TBMM'de kabul edildi

SAĞLIK BAKANLIĞI İKİNCİ PERSONEL ALIMI NE ZAMAN? 

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Aralık ayında tamamlanan Sağlık personeli alımlarında yaptığı açıklamada ilan edilen 85 bin personelin 42 bin 500’ünün atamasını şimdi yapıldığına dikkat çekerek ikinci atamalar için “ Diğer yarısını peşinden hemen alacağız." ifadelerini kullandı. İkinci alımlar için henüz başvuru tarihi, şartları, branş ve kadro dağılımı belli olmadı. Sağlık Bakanlığı ihtiyaç duyulan branşlara ilişkin bilgilendirmeyi ÖSYM’ye yapacak. ÖSYM tarafından yayınlanacak ilana göre alımlar şekillenecek.

ÖSYM’nin yayınladığı kılavuzda alım yapılacak kadroların dağılımı, eğitim düzeyi, başvuru şartları gibi bilgiler yer alacak. İkinci alımlarda toplam kontenjan 42 bin 500 olacak. Bakanlığın ihtiyacı doğrultusunda alım yapılacak branşlar belirlenecek. 2023 yılında yapılacak atamalarda en çok alımın hemşire, teknisyen (acil ve ilk yardım) gibi kadrolara olması bekleniyor.

SAĞLIK BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI 1. ETAP GERÇEKLEŞTİRİLDİ 

Sağlık Bakanlığı 11 bin 317 sürekli işçi, 30 bin sözleşmeli sağlık personeli ve 1183 sözleşmeli personel olmak üzere toplam 42 bin 500 işçi ve personel alımı gerçekleştirdi.

15 bin 537 kişi tıbbi sekreter ve 5 bin 831 hemşireden oluşan toplamda 30 bin sözleşmeli personel ataması yapıldı.

SAĞLIK BAKANLIĞI İŞCİ ALIMI BRANŞ VE KADRO DAĞILIMI 

Sağlık Bakanlığı'nın taşra teşkilatında istihdam edilmek üzere 5 bin 80 temizlik görevlisi, 3 bin 559 güvenlik görevlisi (silahsız), 791 klinik destek elemanı, 604 hasta karşılama ve yönlendirme görevlisi, 275 elektrikçi, 188 boyacı, 121 marangoz, 284 ısıtma ve sıhhi tesisatçı, 261 bilgisayar sistem kurulum, bakım, onarım ve arıza giderme elemanı, 154 biyomedikal cihaz teknolojileri servis destek elemanı olmak üzere toplam 11 bin 317 sürekli işçi alımı yapılacak.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.