Sağlık Bakanlığı 85 bin personel alacak. İnternet kullanıcıları, 2022 Sağlık Bakanlığı 85 bin atama başvuru tarihi, branş ve kadro dağılımı hakkında araştırmalar yapıyor. İşte Sağlık Bakanlığı'nın 85 bin atama başvurusu ne zaman, şartları neler? sorularının yanıtı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından sağlıkçılarla ilgili müjdeli bir haber verdi. Bu yıl Sağlık Bakanlığı'nda görülmemiş bir büyüklükte kadro açılacağını belirten Bakan Koca, 85 bin kişilik personel alımı yapılacağını duyurdu. Bakan Koca, "Bakanlığımız, bu yıl 85 bin kadro açıyor. Yeni çalışma arkadaşlarımızın sayısı, bazı ülkelerin nüfusundan fazla! Gözümüz aydın." ifadelerini kullandı.

2022 KPSS Önlisans sınav giriş belgesi açıklandı mı? KPSS Önlisans sınav yerleri ne zaman duyurulacak? 2022 KPSS Önlisans sınav giriş belgesi açıklandı mı? KPSS Önlisans sınav yerleri ne zaman duyurulacak?

fahrettin-koca-trt-haber-1566837

SAĞLIK BAKANLIĞI 85 BİN PERSONEL ALIMI

Bakan Koca paylaşımında, "Sağlıkta Beyaz Reform'a destek kuvvet, 85 bin yeni çalışma arkadaşı! Görülmemiş başarılar için görülmemiş büyüklükte bir kadro açılıyor. Gözümüz aydın. Bakanlığımız, bu yıl 85 bin kadro açıyor. Yeni çalışma arkadaşlarımızın sayısı, bazı ülkelerin nüfusundan fazla! Gözümüz aydın" ifadelerine yer verdi.

doktor-saglik-calisani-getty-1706890

EK ÖDEME YÖNETMELİĞİ RESMİ GAZETE'DE YAYIMLANDI

Geçtiğimiz haftalarda Sağlık çalışanlarının ek ödeme ve özlük haklarını düzenleyen yönetmelik Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girmişti. Buna göre, Sağlık Bakanlığı'nca yapılan düzenlemeyle sağlık çalışanlarına yapılacak ek ödemeler, temel ve teşvik ek ödemesinden oluşacak, temel ek ödeme, "sabit ödeme" ve personelin ödüllendirilerek motivasyonun artırılması amacıyla getirilen "taban ödemenin" toplamıyla belirlenecek. Düzenlemeyle birlikte hekimlere 5 ile 10 bin TL arasında, hemşire ve sağlık memurlarına 850 lira, teknikerlere ise 500-600 lira civarında ek ödeme yapılacak.

yeni-yonetmelikle-hangi-saglik-calisani-ne-kadar-ek-odeme-alacak-iste-meslegine-gore-rakamlar

MARTTA 20 BİN ATAMA KARARI ÇIKMIŞTI

Mart ayında da Sağlık Bakanlığı'nın 20 bin personel alımı Resmi Gazete'de yayımlanmıştı. Kararla 5 bin 175'i hemşire olmak üzere 10 bin sözleşmeli sağlık personeli ile çeşitli kadrolara 10 bin sürekli işçi alımı yapılacağı duyurulmuştu.