Sağlık Bakanlığı 8 bin işçi alımı başvurusu Resmi Gazete'de yayımlanmasının ardından İŞKUR üzerinden başvurular 23 Şubat Cuma günü itibariyle başladı. 8 bin işçi alımı kapsamında Otomotiv Kaportacısı, Temizlik Görevlisi, Oto Elektrikçisi, Oto bakım onarımcısı ve otomativ mekanikçisi, Marangoz, Güvenlik Görevlisi, Klinik Destek elemanı, İnşaat Boyacısı, Isıtma ve Sıhhi Tesisatçı, Elektrikçi, Biyomedikal Cihaz Teknolojileri Servis Destek Elamanı, Bilgisayar Sistem Kurulum Bakım Onarım ve Arıza Giderme Elamanı meslek gruplarından alım yapılacak. Peki Sağlık Bakanlığı 8 bin işçi alımı başvurusu nasıl yapılır?

SAĞLIK BAKANLIĞI 8 BİN İŞÇİ ALIMI BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Sağlık Bakanlığı 8 bin işçi alımı başvuruları 23-27 Şubat tarihleri arasında İŞKUR üzerinden alınacak. Başvuru işlemleri il bazında alım yapılacak meslek gruplarına göre belirlenmiş durumda aşağıda yer alan ekran üzerinden ilgili meslek grubu ilanına ulaşabilirsiniz

SAĞLIK BAKANLIĞI 8 BİN İŞÇİ ALIMI İŞKUR BAŞVURU EKRANI İÇİN TIKLAYINIZ

GENEL BAŞVURU ŞARTLARI

657 sayılı Devlet Memurları Kanunun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinin (1), (4), (6) ve (7) numaralı alt bentlerinde belirtilen şartlar ile Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğin 4 üncü maddesinin birinci fıkrasında yer alan şartları taşımak. (Yabancı uyruklu adaylar tercih yapamayacaktır.)

Başvuru tarihinin son günü itibarıyla 18 yaşını tamamlamış olmak.

Başvuru tarihinin ilk günü itibarıyla 40 yaşını doldurmamış olmak (23/02/1984 ve daha sonraki doğumlular başvuru yapabilecektir).

İBAN’a para gönderirken dikkat! Borçlu çıkabilirsiniz İBAN’a para gönderirken dikkat! Borçlu çıkabilirsiniz

Başvurulan meslek için belirlenen bir okuldan (bölümden/programdan) son başvuru tarihi itibarıyla mezun olmak ve istenilen diğer belgelere son başvuru tarihi itibarıyla sahip olmak.

Görevini devamlı yapmasına engel akıl hastalığı bulunmadığını belgelemek (Atanmaya hak kazanan adaylardan istenecektir).

İşe göndermede öncelik hakkına sahip olan adaylardan anılan Yönetmeliğin 5 inci maddesinin birinci fıkrasında belirtilen öncelikli durumlarını gösterir belgeye sahip olmak.

7315 sayılı Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Kanunu hükümleri gereğince arşiv araştırması sonucuna göre atama işlemi yönünden bir engeli bulunmamak.

Güvenlik görevlisi (silahsız) olarak istihdam edilecekler için, yukarıda belirtilen şartlara ilave olarak, 5188 sayılı Kanunun 10 uncu maddesinin birinci fıkrasının (d) bendinin (1), (2) ve (3) alt bendindeki şartlar ile (g) ve (h) bendindeki şartları taşımak.

milliyet

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.