Asgari ücret çalışanlarının merakla beklediği ara zam için gözler Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bugün açıklaması beklenen rakamlara çevrildi. Asgari ücret yönetmeliğinde değişiklik yapıldı. Resmi Gazetede yayımlanan karar ve detayları haberimizde...

Milyonlarca vatandaşı ilgilendiren asgari ücretle ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Resmi Gazete'de yayımlanan kararla asgari ücret yönetmeliğinde değişiklik yapıldı. Değişiklikle, yeni asgari ücret 1 Temmuz'dan itibaren geçerli olacak. Yeni asgari ücret rakamını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklaması bekleniyor. 

 CUMHURBAŞKANI AÇIKLAYACAK

 Yaklaşık 7 milyon asgari ücretlinin merakla beklediği asgari ücrette ara zam oranı için çalışmalarda sona gelinmiş durumda. İlk toplantı Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nda yapılmıştı. İkinci toplantı ise işçi kesimini temsil eden TÜRK-İŞ, işveren kesimini temsil eden Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) ve hükümet yetkilileri ile birlikte bakanlıkta gerçekleştirildi. Çalışmaların tamamlanmasından sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yeni asgari ücret rakamını açıklaması bekleniyor. Resmi Gazete'de yayımlanan kararla asgari ücret yönetmeliğinde değişiklik yapıldı. 

Çarşamba günü her şey değişecek! Yüzde 80'i aşacak Çarşamba günü her şey değişecek! Yüzde 80'i aşacak

ASGARİ ÜCRET YÖNETMELİĞİ'NDE DEĞİŞİKLİK YAPILDI

Asgari Ücret Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik, Resmi Gazete'de yayımlandı. Buna göre, Asgari Ücret Tespit Komisyonu tarafından belirlenen ücretler Resmi Gazete'de yayımlanacak ve komisyon kararında başka bir yürürlük tarihi belirtilmediği takdirde yayımlandığı tarihten itibaren yürürlüğe girecek.

Önceki düzenleme, komisyonca belirlenen ücretlerin Resmi Gazete'de yayımlandığı tarihi izleyen ayın ilk gününden itibaren yürürlüğe girmesini öngörüyordu. Yapılan değişiklikle, çalışanların yeni asgari ücret düzenlemesinden komisyonun belirlediği tarihten itibaren ya da Resmi Gazete'de yayımlanmasıyla birlikte yararlanması sağlandı.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.