doğa yataks cemre
       
5s akın Mega Halı

Protokol İmzalandı! Samsun’da Yüzde Yüz Burs Verilecek

Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Protokol İmzalandı! Samsun’da Yüzde Yüz Burs Verilecek Samsun’da Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Özel Eğitim Kurumları arasında ortaöğretimde de milli sporculara yüzde yüz eğitim bursu imkanı sağlayan protokol imzalandı.

WhatsApp Image 2021 07 08 at 18.28.58 Ana Manşet

TANITIM ORGANİZASYONU

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile özel eğitim kurumları arasında, vakıf üniversitelerinin ardından milli sporculara ortaöğretimde de yüzde yüz eğitim bursu imkanı sağlayan ‘Sporcu Öğrencilerin Eğitiminde İş Birliği Protokolü’ imzalandı. Protokol kapsamında Samsun’da şu ana kadar 12 özel eğitim kurumu ile 114 milli sporcuya yüzde yüz eğitim bursu verilmesi ile ilgili kontenjan çalışmaları tamamlandı. Şehit Ömer Halis Demir Çok Amaçlı Salonu’nda düzenlenen programa; Samsun Valisi Doç Dr. Zülkif Dağlı, OMÜ Rektörü Prof. Dr. Yavuz Ünal, İl Emniyet Müdürü Dr. Ömer Urhal, İl Jandarma Komutanı J.Alb.İbrahim Güven, Gençlik ve Spor İl Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğu, Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen, milli sporcular, antrenörler, olimpik branş spor il temsilcilerinin ve protokol imzalayan özel eğitim kurumlarının temsilcilerinin katıldı.

WhatsApp Image 2021 07 08 at 18.28.59 Ana Manşet

ÇALIŞMALAR YENİ BAŞLADI

Vali Dağlı projeye 12 özel okul ile başlandığını ve bu sayının daha da çok artacağını belirterek, “İnşallah bundan sonra sporcu gençlerimiz ikilem içerisinde kalmadan hem sporlarını yapabilip, milli sporcu ünvanlarını devam ettirebilecekler, hem de eğitim öğretim hayatlarını tamamlayabilecekler. Samsun’da katkı sağlayan özel okul sahiplerine teşekkür ediyorum. Samsun’da milli sporcularımız çok fazla ve bu bizim için gurur verici. Ancak buna bundan sonra özel okul sahiplerimiz ve yöneticileri de inşallah bizimle birlikte ortak olacaklar” dedi.

WhatsApp Image 2021 07 08 at 18.29.00 Ana Manşet

SEVE SEVE KABUL ETTİLER

Gençlik ve Spor İl Müdürü Kasapoğlu ise, “Cumhurbaşkanlığımızın himayesinde, bakanlığımız önderliğinde öğrencilerimiz ortaöğretimde ve üniversite de yüzde yüz destekli bir burs imkanına kavuştu. Bakanlığımızın talimatlarıyla beraber bizde harekete geçtik. Okullarımıza gittik. Seve seve kabul ettiler. Henüz gitmediğimiz okullarımız var. İnşallah milli olan sporcularımızın tamamını burs kapsamına alacağız” diye konuştu.

WhatsApp Image 2021 07 08 at 18.29.01 1 Ana Manşet


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir