Milli Güvenlik Kurulu toplantısı sona erdi! Yayınlanan bildiride seçim vurgusu Milli Güvenlik Kurulu toplantısı sona erdi! Yayınlanan bildiride seçim vurgusu

Kahramanmaraş merkezli 7.7 ve 7.6'lık iki depremin en büyük yıkımı yaşattığı Hatay'da dün gece saatlerinde 6.4 büyüklüğünde yeni bir deprem meydana geldi.

NACİ GÖRÜR KRİTİK BİR BÖLGEYİ İŞARET ETTİ

Bölgede büyük korku yaşatan depremde 6 kişi hayatını kaybederken, 18'i ağır 294 kişi de yaralandı. Hatay'daki depremi sosyal medya hesabı üzerinden değerlendiren Prof. Dr. Naci Görür, deprem beklenen bir başka bölgeyi daha işaret etti.

"BU BOYUTTA DEPREMLERİ HATAY VE ADANA'DA BEKLİYORDUK"

Prof. Dr. Görür şu ifadeleri kullandı; "Arkadaşlar Hatay'da 6,4 ve daha küçük depremler oldu. Maraş depremlerinden sonra bu boyutta depremleri Hatay ve Adana'da bekliyorduk. Nitekim ben, Celal Şengör ve yerbilimci arkadaşlarımız duyurmuştuk. Maraş'ta oldu.

"UYARILARIMIZ BÖLGEDEKİ STRES TRANSFERİNE DAYANIYOR"

Adana ve Kıbrıs'ta da dikkatli olmamız gerekir. Bu uyarılarımız bölgedeki stres transferine dayanıyor. Keza Malatya çevresindeki Malatya, Ovacık ve Nazimiye-Karakoçan fayları üzerinde de benzer nedenlerle dikkatli olmalıyız. Yetkililerimizin ve halkımızın dikkatli olmasında yarar var."

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.