banner595

Nebati: “HDP Barajın Çok Altında”

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nureddin Nebati, HDP’nin barajın çok altında olduğunu ileri sürdü.Şanlıurfa’da kadın kanaat önderleriyle buluşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nebati, salondakilerden gözlerini kapatarak seçim sonucunda...

Nebati: “HDP Barajın Çok Altında”

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nureddin Nebati, HDP’nin barajın çok altında olduğunu ileri sürdü.Şanlıurfa’da kadın kanaat önderleriyle buluşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nebati, salondakilerden gözlerini kapatarak seçim sonucunda...

28 Nisan 2015 Salı 13:13
Nebati: “HDP Barajın Çok Altında”
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nureddin Nebati, HDP’nin barajın çok altında olduğunu ileri sürdü.
Şanlıurfa’da kadın kanaat önderleriyle buluşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nebati, salondakilerden gözlerini kapatarak seçim sonucunda Kemal Kılıçdaroğlu, Devlet Bahçeli ve Selahattin Demirtaş koalisyon iktidarını hayal etmelerini istedi.
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Şanlıurfa Milletvekili adayı Dr. Nurettin Nebati, bölgesinde yürüttüğü seçim çalışmaları kapsamında kanaat önderi, sivil toplum kuruluşu temsilcisi ve parti yöneticisi kadınlarla bir araya geldi. Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç ve AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül’ün de katıldığı programda AK Parti’nin kaybettiği bir seçimi hayal ettirmek isteyen Nebati, salondakilerden gözlerini kapatmalarını istedi.
Nebati, salondaki herkes gözlerini kapatınca, “Buradaki kadınlar da yapar herhalde. Sohbetlerinde müritlerini bazen öbür tarafa götürüp getirirler, biliyorum. Şimdi ben sizi bir yere götüreceğim. Şimdi lütfen gözlerinizi kapatın. Bugün 7 Haziran, seçimler yapıldı. Seçim sonucu CHP, MHP ve HDP koalisyon ortaklığı yapacak sayıya ulaştı. Bugün Cumhurbaşkanı, hükümet kurma görevini Kılıçdaroğlu’na verdi ve bakanlar kurulu açıklandı. Başbakan Kemal Kılıçdaroğlu, Başbakan Yardımcısı Devlet Bahçeli, öbür yardımcısı da Selahattin Demirtaş” dedi. Bu sırada katılımcılardan, "Kalsın, bu çok kötü. Allah korusun, Allah muhafaza, zaman kaybetmeyelim, hemen anlatmaya çıkalım" sesleri yükseldi.
Gözlerini açanlara bu durumu sık sık yapmaları gerektiğini hatırlatan Nureddin Nebati, şöyle konuştu:“Kaç saniye dayandınız” diye sordu. Bir kadının, “10 saniye” cevabını vermesi üzerine Nebati, “Bu insanlar, bu kadar hızlı bir şekilde kazanımlarınızı alır götürür. Allah korusun, biz O’nun kuluyuz. O’ndan isteriz, O’ndan dileriz ancak elimizden geleni de yapmamız lazım. Bu kadar basit, bunlar gelirler, emin olun daha ‘ne oldu’ demeden bütün kazanımlarımız gider. Allah korusun ama AK Parti iktidardan düştüğü gün, 13 yıllık kazanımların tamamı gider. ‘Uçuyorsun’ demeyin. Çünkü bunları biz yaşadık. Bunlar zalim, bunlar hain. Hiç fark etmez. 10 bin Kürt daha ölmüş ne fark eder."
DOLAR UYARISI
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nureddin Nebati, doların 7 Haziran seçimleri sonrasında düşeceğini ileri sürerek, doları bulunanları seçimden önce bozdurmaları konusunda uyardı. Nebati, “Şimdi ekonomiyle vurmaya çalışıyorlar. Döviziniz varsa ben size söyleyeyim. Dolar iyi noktalara geldi, bozdurun. 7 Haziran’dan sonra emin olun düşecek. Oyun oynuyorlar, ekonomiyle vuruyorlar" dedi.
Nebati, Güneydoğu ve Anadolu’daki kadına şiddet konusunda artış gözlendiği ve Türkiye’de kadına şiddet uygulandığı yönündeki söylemlerin, bazı feminist ve lezbiyenlerin dolduruşu olduğunu iddia etti. Avrupa ve ABD’deki kadının daha fazla şiddet gördüğünü ileri süren Nebati, sözlerini şöyle sürdürdü: “Almanya’daki, Avrupa’daki, Amerika’daki kadın daha çok şiddet görüyor. Ama üç beş feminist, birkaç lezbiyen dolduruşu ile biz de ‘kadına şiddet uygulanıyor’ diyoruz. Yok arkadaş. Kusura bakma Müslüman, Müslümana şiddet uygulamaz. Var mı örneği? İstisnalar olur. Benim geçmişimde insanları öldürmek, katletmek var mı? Yok. Batı Avrupa ülkelerinde, Amerika’da var mı? Var. Soygunu yapan sen, insanları yerlerinden eden sen, göçe zorlayan sen, akşam kafayı çekip kadını vuran sen, kadınla eşini aldatan sen, deniliyor ki ‘başta Güneydoğu ve Anadolu’daki kadınlar şiddete uğruyor’. Biz de o söylemle hareket ediyoruz. Hiç kusura bakmayın biz de yanlış iş olmaz. Hırsızlığı yapan, bu ülkenin kasasını boşaltan onlar, lafı yiyen biziz. İnsanı yücelten biz, ‘insan değilsiniz’ diye hakarete uğrayan biziz. Sonra da biz savunmadayız. Hiç kusura bakmayın, hiç de savunmada değilim. Aileyi tanımıyorum diyen sen, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nı oluşturan ben. Çünkü ben, Allah’tan korkuyorum. Güzellikleri yapan benim. Sen İsrail’in, zalimlerin dostusun, ben Gazze’deki yetimlerin.”
Nureddin Nebati, geçmişte insanların Kürt olduklarını sesli bir şekilde söyleyemediğini belirterek şunları söyledi: "Kürt başörtülü. Hem başörtülü hem de Kürt. Utanmayacak. Şimdi ise utanmadan sıkılmadan Bismillah ile otobüse yürüyor, bir de Kürtçe konuşuyor. Şimdi Kürtlerin temsilcisi olduğunu iddia edenler atıp tutsunlar. Bu ülkede Müslüman yoktu. ‘Başörtülü’ dedin mi, ya hastanede bakıcı ya da temizlikçi. Bize reva görülen o. Emek kutsal ama eğitim alamazsın. Zengin olamazsın.”
TBMM’deki konuşmasında CHP Milletvekili Nur Serter’e verdiği cevabı hatırlatan Nebati, konuşmasına şöyle devam etti:
“Meclis’te Nur Serter var, şu hanımefendi. Ben ondan hiç haz etmem. O da benden haz etmez. O iknacı, biz tebliğciyiz’ dedim. Biz iş yaparız, anlatırız, tebliğ ederiz. Onlar ikna etmeye çalışır. İkna edemezlerse silahı kafana dayarlar, başörtünü başından zorla çekerler."
SURİYELİLERLE İLGİLİ ŞAKALARA TEPKİ
Suriyelilerin muhacir, Türkiye’deki insanların ensar olduğunu vurgulayan Nebati, bazı insanların ensarlık görevini yerine getirmemesinden şikayet etti.
BAŞKANLIK SİSTEMİ
Nureddin Nebati, ülkede son dönemlerde yaşananların en önemli nedenini, seçimden sonra başkanlık sisteminin gelecek olması şeklinde değerlendirdi. Başkanlık sistemiyle CHP, MHP ve HDP’nin ilelebet iktidardan uzaklaştırılacağını kaydeden Nebati, sözlerini şöyle sürdürdü:“Şimdi dertleri ‘başkanlık sistemi’ gelmesin. CHP, MHP ve HDP’yi iktidardan uzaklaştırmak’ demek milletin izzeti demek. Milletin izzeti, ümmetin izzeti demek. Bu kadar net. Onun için bütün dertleri AK Parti ve AK Parti’yi bugünlere getiren Recep Tayyip Erdoğan. Her şeyi ile uğraşıyorlar. Yok Tayyip Bey ile Ahmet Bey arasında sıkıntı var. Yok hükümetle Cumhurbaşkanı arasında sıkıntı var. Yok hükümet içerisinde sıkıntı var. Yok parti içerisinde sıkıntı var gibi ipe sapa gelmez yalanlarla, dolanlarla Türkiye’yi vurmaya çalışıyorlar. Baktılar o olmuyor. Şu anda en can alıcı noktadan vurmaya çalışıyorlar. Rahata alıştık ya, ‘emekliye şunu vereceğim, şuna şunu vereceğim, buna bunu vereceğim’ diyorlar. Bu millet sanki hesabı, kitabı bilmiyormuş gibi. Onlar hala, ‘biz göbeğimizi kaşıyoruz, bidon gibiyiz, kasketliyiz, kafa da çalışmıyor’ zannediyor. Bu milletin de bizim de kafamız çalışıyor.”
“HDP BARAJIN ÇOK ALTINDA”
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nureddin Nebati, Türkiye’nin, iktidarın düşmesi için kadeh tokuşturan ve beddua seansları yapanlara rağmen ayağa kalktığını kaydetti. Yanıltan kamuoyu yoklamalarının aksine HDP’nin barajın çok altında olduğunu ileri süren Nebati, sandığa gitmeyen her seçmenin HDP’yi baraja yaklaştıracağını kaydederek “Şu an gerçekten kadehlerini tokuşturanlar var. Beddua seanslarını yapanlar var. Devam ettiriyorlar, yeter ki AK Parti iktidarı düşsün. Çünkü ben Müslümanım diye ayağa kalktım. Ben milletim, ben ümmetin temsilcisiyim diye ayağa kalktım. Bu ülkeyi biz yönetmeye devam edeceğiz Allah’ın izniyle. Öyle sahte, saçma sapan kamuoyu yoklamaları var. Hiç inanmayın. Hepimiz arazideyiz. Müthiş bir keyif var, sandıklar patlayacak. Öyle gözüküyor. Bizim, sandıklara herkesi taşımamız lazım. HDP barajın çok altında şu an. Taşınmayan seçmen HDP’nin baraja yaklaşmasına sebep olabilir. Sandığa gitmeyen seçmen CHP’nin oyunu artırabilir. Biz Cumhurbaşkanlığı seçiminde yüzde 55’in üzerindeydik. Ama katılım 10 puan düşük, onların tamamına yakını bizden. Bu oy borçtur. Getirip, vereceğiz. Ya da başımıza çok kötü şeyler gelebilir"
"KILIÇDAROĞLU ‘DERSİM’ DİYEMİYOR"
Nebati, Kılıçdaroğlu’nun, üzerinden yıllar geçse de dedelerini katledenlere karşı sesini yükseltemediğini kaydetti. Demirtaş’ı da eleştiren Nebati, “Kemal Kılıçdaroğlu bey, hâla Dersim diyemiyor. Nasıl bir travma yaşadıysa. Dedelerini katledenlere karşı sesini yükseltemiyor. Demirtaş durmuş durumda. Suruç’taydık, Kobani’den (Aynel Arap) gelen bir Kürde sordum, ‘Allah bu memleketi bize nasip etti, Tayyip Erdoğan’ı, bu hükümeti ve bu devleti başımızdan eksik etmesin’ dedi. Öbürü ne yaptı, ayaklandırdı ortalığı. ’Yağmalayın, yakın, yıkın’ dedi. Bitti, biz iki yıllık çözüm sürecinde bu işi bitirdik. Elhamdülillah çözdük. Bundan sonra da bozulmasına izin vermeyiz. Bu bir kendini beğenmişlik değil. AK Parti iktidarda olmak zorunda” dedi.

Loading...
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner650

banner801