banner1365

banner1496

banner1499

banner1334

Kurtulmuş, Somali Adalet Ve Anayasa İşleri Bakanı İle Görüştü

banner1357

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, “Somali’nin son yıllarda yaşamış olduğu terörizmden ve korsanlıktan dolayı onun gölgesinde yaşamış olduğu zorlukları en iyi bilen ülkenin de Türkiye olduğu kanaatindeyim” dedi.Başbakan Yardımcısı...

SİYASET 08.01.2015, 14:14
Kurtulmuş, Somali Adalet Ve Anayasa İşleri Bakanı İle Görüştü
banner1353
banner1375
Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, “Somali’nin son yıllarda yaşamış olduğu terörizmden ve korsanlıktan dolayı onun gölgesinde yaşamış olduğu zorlukları en iyi bilen ülkenin de Türkiye olduğu kanaatindeyim” dedi.
Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Somali Adalet ve Anayasa İşleri Bakanı Abdulkadir Farah Şeyh ile görüştü. Yurtdışı Türkler ve Akraba Toplulukları Başkanlığı makamında gerçekleştirilen görüşmede Kurtulmuş, “Türkiye ve Somali mesafe olarak birbirine çok uzak olmakla birlikte gerçekten kültürümüzün, medeniyetimizin, tarihimizin getirmiş olduğu fevkalade ortak değerlere sahip olan iki ülkedir. Somali’nin son yıllarda yaşamış olduğu terörizmden ve korsanlıktan dolayı onun gölgesinde yaşamış olduğu zorlukları en iyi bilen ülkenin de Türkiye olduğu kanaatindeyim. Türkiye bütün dünyanın Somali’ye gitmekten çekindiği bir dönemde bile Somali’deki sorunun düşmesi ve Somali’de gerçekten demokratik bir devletin kurulabilmesi için ilk andan itibaren elinden geleni yaptı” diye konuştu.
Somali için yapılan çalışmaları hatırlatan Kurtulmuş, “Türkiye’nin Somali’ye sağlamaya çalıştığı en önemli şey Somali’nin özgüveninin sağlanması için Türkiye büyük destek verdi. Bu anlamda en zor zamanlarda, orada büyükelçiliğini açık tutarak, en zor işleri destekleyerek Somali halkına destek verdi. Somali’nin geleceğinin Türkiye açısından son derece önemli olduğunu ve Somali’nin gerçekten bütün kurumsal yapısını tamamlamış, 21. yüzyılda Afrika’nın önemli ülkelerinden birisi olarak ayağa kalkmış halde görmek isteriz. Bunun için de Türkiye elinden gelen desteği sağlamaya bundan sonra da devam edecektir” ifadelerini kullandı.
Yorumlar (0)