Bakan Yıldız, İstiklal Gazileri Derneği Üyelerini Kabul Etti

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Türkiye İstiklal Gazileri İstiklal Madalyalılar Derneği Başkanı Torun Mengüloğlu ve beraberindeki yönetim kurulu üyelerini kabul etti.Bakanlıkta, Türkiye İstiklal Gazileri İstiklal Madalyalılar...

Bakan Yıldız, İstiklal Gazileri Derneği Üyelerini Kabul Etti
banner1139
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Türkiye İstiklal Gazileri İstiklal Madalyalılar Derneği Başkanı Torun Mengüloğlu ve beraberindeki yönetim kurulu üyelerini kabul etti.
Bakanlıkta, Türkiye İstiklal Gazileri İstiklal Madalyalılar Derneği Başkanı Mengüloğlu ve beraberindeki heyeti kabul eden Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, derneğin yaş ortalamasının 89 olduğunu söyledi. Gazilerin hiçbir zaman unutulmaması gerektiğine vurgu yapan Bakan Yıldız, Türkiye’nin bugünkü refah seviyesinin yakalanmasında en büyük payın gazilerin olduğunu ifade etti.
Türkiye İstiklal Gazileri İstiklal Madalyalılar Derneği üyelerini bakanlığında kabul etmekten dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Bakan Yıldız, gazilere Türkiye Cumhuriyeti Devleti hükümeti adına şükranlarını ilettiğini söyledi.
Türkiye İstiklal Gazileri İstiklal Madalyalılar Derneği Başkanı Mengüloğlu ise derneğin kamu yararına çalıştığını kaydetti. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız’ın kendilerini kabul ettiği için teşekkürlerini ileten Mengüloğlu, taktıkları madalyanın ne olduğunu kimsenin bilmediğini ifade etti.
Hiçbir gelirlerinin olmadığını kendi bürolarını kendileri temizlediğini sözlerine ekleyen Mengüloğlu, büronun İl Özel İdaresi’ne ait olduğunu vurguladı. Şuanda kirada oturduklarını sözlerine ekleyen Mengüloğlu’nun bu sözleri üzerine konuşan Bakan Yıldız, “Sizden kira istemiyorlar ama demi?” diye sordu. Bunun üzerine Mengüloğlu, “Hayır veriyoruz. Kira veriyoruz. 93 TL veriyoruz” dedi.
Bunun üzerine ise Bakan Yıldız, o bir resmiyeti tamamlamak için yapılmış bir şey olduğunu söyledi.
30 Mart Yerel Seçimlerinin ardından Özel İdarenin olan bütün mallar Büyükşehir Belediyesine geçtiğini anımsatan Mengüloğlu, konuşmasına şöyle devam etti:
“İlgili belediyedeki kişilerimiz bize bir yazı gönderdi. Diyor ki; ‘ey İstiklal Madalyalılar Derneği kira kontratı yenilenmeyecek. Bize size teslim edilen gibi teslim ve şu şu yasa gereği buraya işgal etmiş buluyorsunuz. Çıkın buradan’ dendi.”
Bakan Yıldız ise, “Ben onun bilerek yazıldığını zannetmiyorum. Başkanla konuşurum ben. Bilerek yazıldığını zannetmiyorum” diye konuştu. Bakan Yıldız’ın sözleri üzerine Mengüloğlu, “Canı sağolsun” dedi.
Mengüloğlu, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız’a sorunlarını dile getirmek için ziyarete gelmediklerinin altını çizerek, “Ben size kurban olayım. Allah Taner Yıldız’ı her türlü beladan korusun” ifadelerini kullandı.
Bakan Yıldız, “İnşallah hem büyükşehir belediye başkanımızla kendilerini talebi olmamasına rağmen bir bakanlık olarak ilgileneceğimizi söylüyorum. Kendilerinin bu manada talebi olmadı. Sırf sohbet esnasında açıldı. Bu nezaket şekilde oldu. Kendilerinin nezaketten dolayı ben teşekkür ediyorum. Allah uzun ömürler versin kendilerine” şeklinde konuştu.
Konuşmaların ardından Mengüloğlu, Bakan Yıldız’a ‘şeref’ rozeti taktı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1134

banner1142

banner1127