doğa area cemre
 
5s dikey arslan bilgi

 Pençe Şimşek Bölgesinden Acı Haber

aci-haberler-pes-pese
Daha Fazla Göster

 Pençe Şimşek Bölgesinden Acı Haber Milli Savunma Bakanlığı, Pençe-Şimşek bölgesinde teröristlerin taciz atışı sonucunda 1 askerimizin şehit olduğunu, 1 askerimizin de yaralandığını bildirdi.

MSB’den yapılan yazılı açıklamada “Pençe-Şimşek bölgesinde 12 Eylül 2021 tarihinde bir üs bölgemizden çıkan emniyet unsurumuza bölücü terör örgütü mensuplarınca yapılan taciz atışı sonucunda bir kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, bir kahraman silah arkadaşımız da yaralanmış ve derhal hastaneye sevk edilerek tedavisine başlanmıştır” ifadeleri kullanıldı.

613dd62086b24533c81720c2 Ana Manşet

Bu arada Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Pençe Şimşek bölgesinde şehit olan Piyade Sözleşmeli Er Ömer Faruk Erdem için başsağlığı mesajı paylaştı. MSB’nin Twitter hesabından paylaşılan mesajda “Kahraman silah arkadaşımız, 12 Eylül 2021 tarihinden şehit olmuştur. Kahraman şehidimize şahsım ve Milli Savunma Bakanlığı mensupları adına Allah’tan rahmet; kederli ailesine ve asil milletimize başsağlığı ve sabır dilerim” denildi.

KONYA’YA ŞEHİT ATEŞİ DÜŞTÜ

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Pençe- Şimşek Harekatı kapsamında üs bölgesine teröristlerce yapılan taciz ateşiyle şehit olan Piyade Sözleşmeli Er Ömer Faruk Erdem’in (23), acı haberi memleketi Konya’nın Akşehir ilçesindeki baba evine ulaştı.

Pençe- Şimşek Harekatı kapsamında üs bölgesinde bölücü terör örgütü mensuplarınca düzenlenen taciz ateşinde yaralanan Piyade Sözleşmeli Er Ömer Faruk Erdem, kaldırıldığı Şırnak Devlet Hastanesi’nde yapılan tüm müdahaleye rağmen yaşamını yitirdi.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir