Milli Savunma Bakanlığı (MSB) tarafından yapılan duyuruya göre, Irak'ın kuzeyindeki Pençe Kilit harekat bölgesinde çıkan çatışmada bir asker şehit oldu. 

MSB'DEN AÇIKLAMA

MSB tarafından yapılan açıklamada, "Pençe-Kilit operasyonu bölgesinde, 1 Ekim 2022 tarihinde, bölücü terör örgütü mensupları tarafından açılan taciz ateşi sonucu ağır yaralanarak hastaneye sevk edilen P. Asb. Çvş. Yusuf Ataş, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştur. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah’tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır dileriz." denildi.

ACI HABER AİLESİNE VERİLDİ

21 yaşındaki şehidimizin haberi, Bingöl’de polis memuru olan babası Nejat Ataş’a ve annesi Necla Ataş’a verildi.

Şehit haberinin ardından ailenin evine Türk bayrağı asıldı. Ataş’ın cenazesi, yarın Elazığ’ın Kovancılar ilçesinde toprağa verilecek.

VASİYETİ YÜREKLERİ DAĞLADI

Ataş’ın bir süre önce çekilen ve arkadaşlarına vasiyette bulunduğu görüntü ortaya çıktı.

Çekilen görüntüde Ataş, arkadaşlarına evlenirse bir kız çocuğu sahibi olmayı çok istediğini belirterek, "Eğer ölürsem biriniz veya kendi aranızda anlaşın bir şekilde, bir lösemili kız çocuğuna bakın. Bütün masraflarını karşılayın. Okulunu falan her şeyini karşılayın. Bir de annemin babamın elini gidip bayramlarda öpün." sözleriyle vasiyette bulunduğunu ifade ediyor.