banner1365

banner1345

Yarım asırlık hasret sona erdi

banner1357

Ordu’nun Korgan ilçesi ile Çatalpınar ilçesini birleştiren ve iki ilçe halkının ‘Dereyolu’ olarak tabir ettiği ve sadece yük hayvanlarıyla kullanabildiği 17 km’lik yol 60 yıl aradan sonra tamamlandı.Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı...

ORDU 05.09.2018, 15:41
Yarım asırlık hasret sona erdi
banner1353

Ordu’nun Korgan ilçesi ile Çatalpınar ilçesini birleştiren ve iki ilçe halkının ‘Dereyolu’ olarak tabir ettiği ve sadece yük hayvanlarıyla kullanabildiği 17 km’lik yol 60 yıl aradan sonra tamamlandı.

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, Korgan-Çamlı-Çiftlik-Çatalpınar bağlantı yolunun Büyükşehir Belediyesinin önemli ulaşım hizmetlerinden biri olduğunu ifade etti. Başkan Yılmaz, “Bu güzergâhımız Korgan ve Çatalpınar ilçelerimize gittiğimizde bizden talep edilen bir yoldu. Yarım asırdır özlemle beklenen ve vatandaşlarımızın kendi emekleriyle açtığı Dereyolu olarak bilinen güzergâhta ekiplerimiz, verdiğimiz sözü yerine getirmek adına hummalı bir çalışma yürüttü. Çalışmaların tamamlanmasının ardından Çatalpınar’dan başlayan Çiftlik ve Çamlı Mahallesi üzerinden Korgan’a bağlanan 17 km’lik yol sıcak asfalta kavuştu. Vatandaşlarımıza hayırlı olsun” dedi.

Başkan Enver Yılmaz, “Yaptığımız tüm yatırımlarda günü kurtarmak için değil, geleceğin inşası için çalışıyoruz. Evladiyelik yollar hayata geçiriyoruz. 17 km’lik Korgan-Çamlı-Çiftlik-Çatalpınar bağlantı yolunda da bu iddiamızı, 15 bin metreküp taş duvar ve 3 bin metre yağmur suyu hattı inşa ederek gösteriyoruz. Hizmetlerimizi sağlam temeller üzerinde hayata geçiriyoruz” diye konuştu.

Yapılan yatırım için Başkan Yılmaz’a teşekkür eden vatandaşlar, “Eskiden binek hayvanları vasıtasıyla ulaşımını sağladığımız yolun bu güne geleceğini hayal dahi edemezdik. Hayata geçirdiğimiz yatırım çok başarılı ve güzel oldu. Bu hayalimizi gerçeğe dönüştüren Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Enver Yılmaz’a ve ekibine teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştular.
Yorumlar (0)
banner1363
17°
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 20 Ekim 2019
İmsak 05:20
Güneş 06:45
Öğle 12:24
İkindi 15:23
Akşam 17:54
Yatsı 19:13