banner1365

banner1469

banner1345

banner1468

Başkanın ‘belediye’ Şaşkınlığı

banner1357

Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, belediyenin ek hizmet binalarını inceledi. Tekintaş, incelemeler sırasında gördüğü tablo karşısında “Burası Belediye binasına benzemiyor” dedi.Defterdarlık bitişiğindeki binanın yıkılması...

ORDU 15.04.2014, 12:40
Başkanın ‘belediye’ Şaşkınlığı
banner1353
banner1375
Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, belediyenin ek hizmet binalarını inceledi. Tekintaş, incelemeler sırasında gördüğü tablo karşısında “Burası Belediye binasına benzemiyor” dedi.

Defterdarlık bitişiğindeki binanın yıkılması ve ardından yeni bina inşaatı sebebiyle daha önce yıllarca iş hanı olarak kullanılan binaya geçen Altınordu Belediyesi, bina yetersiz kalınca birçok birim için ek hizmet binaları kiraladı. Yeni binanın halen karkas şekilde kalması ve Ordu Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na verilecek olması sebebiyle uzun bir süre daha farklı binalarda hizmet vereceği ortaya çıkan Altınordu Belediyesi’nin yeni bina konusunda farklı bir planlama yapması bekleniyor.

Göreve gelmesinin ardından sonra bir anda bina sorununu kucağında bulan Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, Başkan Yardımcısı Aydın Şaşmaz’ın da eşlik ettiği ziyaretlerde gördüğü manzara karşısında şoke oldu. Ek hizmet binalarının durumunun içler acısı olduğunu belirten Başkan Tekintaş, “Gerçekten tablonun içler acısı olduğunu ifade etmenin hiçbir mahsuru yok” diye konuştu.

TEKİNTAŞ: “BURASI BELEDİYE BİNASINA BENZEMİYOR”

Başkan Tekintaş, şu açıklamayı yaptı: “Ben seçim çalışmaları sırasında gezmiştim. Gezdiğim süre içerisinde gördüğüm manzarayı beğenmemiştim. Şimdi farklı bir gözle bakınca çok olumsuz sıkıntılı bir tablo ile karşı karşıya olduğumuzu görüyoruz. ‘Aslan yattığı yerden belli olur’ derler. Bugün orada verdiğimiz talimatla personelin özellikle temizlik personelinin çok titiz davranmasını, bir düzen alması gerektiğini söyledik. Binanın kuruluşu zaten bir belediye binasını andırmıyor. Biz kendi yerimizden şikayet ederken oradaki şikayeti daha fazla dikkate almak gerektiğini düşünüyorum. Hızlı bir şekilde çözüm üretmemiz lazım. Bugüne kadar yapılanların ne anlama geldiğini ve büyük bir enkazın oluştuğunu söylemek belki kurtuluş gibi algılanır onu da ifade etmiyorum. Milletimiz bize görev vermiş, buradayız. Bu işin çözümünü üreteceğiz. Gerçekten hiç hoş olmayan bir tablo ile karşılaştık. Çalışana da, Belediye’ye de, hizmet alana da bir katkı sunacak tabloyu tespit ettiğimi söyleyemem. İnşallah biz bu süreci hızlı bir şekilde işletip özellikle de mevcut durumu düzenleyip yeniden bir başlangıç adımını atmamız gerektiğini hissediyoruz.”

Yorumlar (0)
19°
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 14 Aralık 2019
İmsak 06:13
Güneş 07:46
Öğle 12:34
İkindi 14:52
Akşam 17:13
Yatsı 18:40