doğa samsun sürücü kursu cemre
 
5s dikey izosam bilgi

O Uygulama Samsun’da Yapıldı!

o-uygulama-samsunda-yapildi-1211
Daha Fazla Göster

O Uygulama Samsun’da Yapıldı!  “Bir Hareketine Bakar Hayat” kampanyası kapsamında Samsun’da trafik denetimi ve farkındalık etkinliği yapıldı. Etkinlikte emniyet kemeri takmadan araca binen vatandaşlar dönen araçta tepe taklak olurken, taktıklarında ise koltuklarında sabit kaldıklarını gördüler.

Samsun’un İlkadım ilçesinde, trafikte seyir halinde bulunan araçların sürücülerinde emniyet kemerine yönelik eş zamanlı farkındalık etkinliği düzenlendi. Cumhuriyet Meydanı Kazımpaşa Caddesi üzerinde gerçekleştirilen denetime il protokolü de katıldı.

Uygulamaya katılan Vali Vekili Şevket Cinbir, İl Emniyet Müdürü Dr. Ömer Urhal, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Ömer Ersever, Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Sabri Kılıç, İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş ve Atakum Belediye Başkan Yardımcısı Şeref Aydın durdurulan araçların sürücüleri ve araç içerisinde bulunan yolculara, emniyet kemeri kullanımının önemini hatırlatarak bilgilendirici broşür verdi.

Eş zamanlı olarak Cumhuriyet Meydanı’nda jandarma ve polis ekiplerinin katıldığı farkındalık etkinliği gerçekleştirildi. Vatandaşlara broşür dağıtıldı. Polis maskotu Şahin, çocuklara emniyet kemerinin önemini anlattı. Ayrıca emniyet kemerinin önemine dikkat çekmek için alana bir simülasyon aracı kuruldu. Etkinlikte emniyet kemeri takmadan araca binen vatandaşlar dönen araçta tepe taklak olurken, taktıklarında ise koltuklarında sabit kaldıklarını gördüler.

DAHA FAZLA SAMSUN HABERİ İÇİN TIKLAYINIZ SAMSUN HABER

AW465460 04 scaled Ana Manşet AW465460 05 scaled Ana Manşet AW465460 06 scaled Ana Manşet AW465460 07 Ana Manşet AW465460 01 Ana Manşet AW465460 02 scaled Ana Manşet AW465460 03 scaled Ana Manşet

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir