Samsun'da ayağından ağaca bağlanan martı olayı gündem olurken, o martıyı ağaca bağlayan Mehmet Ay, işin aslını Samsun Medya Grubu'na açıkladı

Samsun'da geçtiğimiz günlerde ayağından bir iple ağaca bağlanan martı İstiklal Caddesi'nde Kanal S ekibi tarafından görüntülemişti. Görüntüler sosyal medyada gündem olurken, martının ağaca bağlanması olayı tepkilere neden olmuştu.Mehmet Ay isimli vatandaş, martıyı neden ağaca bağladığını Samsun Medya Grubu'na anlattı.

Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı'dan istişare vurgusu:"Muhtarlar köprü görevi görüyor" Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı'dan istişare vurgusu:"Muhtarlar köprü görevi görüyor"

'ZARAR GELSİN İSTEMEDİM'

Ay, martıyı bulduğunda yaralı olduğunu belirterek şöyle konuştu:

"O gece hava yağmurluydu. Çiftlik Caddesi'ne çıktığımda bir tane martı kendini araçlara vuruyordu. Görünce motosikletimden indim ve martıyı üzerine ceketimi atarak yakaladım. Hayvan koruma yetkililerini aradık. 'Geliyoruz' dediler. İşim olduğu için gitmek zorundaydım. Yetkililere 'Ağaca bağlıyorum buradan alırsınız' dedim. Orada restoran çalışanlarına da durumu söyledim. Ancak ben martıyı koruma amaçlı olarak ağaca bağlayıp gittikten sonra hayvan koruma görevlileri gelmemiş. Tesadüf oradan geçen bir gazetecide bu durumu görüp görüntülemiş. Gazeteci arkadaşa restoran çalışanları da benim söylediğim bilgileri vermemiş. Konu haber oldu. Polisler beni buldular, ifade verdim. Orada kamera kayıtlarında her şey var. Ben yaralı martıyı korumak için ağaca bağladım." dedi. 

Haydar ÖZTÜRK

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN