baskaynak https://bit.ly/3xMVYA6 cemre
 
5s dikey izo HRS Ajans

‘Nuri Asan’ Tepkisi Büyüyor! “Mustafa Demir, Bu Tutumundan Vazgeçsin”

featured

‘Nuri Asan’ Tepkisi Büyüyor! “Mustafa Demir, Samsun Ve Samsunsporluları Tahrik Etmekten Vazgeçsin” Samsunspor Nuri Asan Tesislerinin, Millet Bahçesi içine dahil edilecek olmasıyla ilgili karar, tepkileri yükseltti

Samsun Büyükşehir Belediyesi Meclisinde içinde Nuri Asan Tesislerinin de bulunduğu İlkadım ve Canik ilçe sınırlarındaki geniş bir alanın Millet Bahçesi içine dahil edilmesi kararının alınması, Samsunspor taraftarlarının eleştirilerine neden olurken, siyasiler de karar sert tepki gösterdi.

CHP Samsun İl Başkanı Fatih Türkel, Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Demir’in Nuri Asan Tesislerini yıkarak rant alanına çevirmek istediğini, Millet Bahçesi planının da bunun için bir kılıf olduğunu söylerken, İYİ Parti Samsun İl Başkanı Hasan Aksoy’da “Mustafa Demir, Samsun ve Samsunsporluları tahrik etmekten vazgeçsin” dedi.

Nuri Asan Tesislerinin, Millet Bahçesi alanına dahil edilmesi kararına Yeniden Refah Partisi Samsun İl Başkanı Salih Şahin’den de tepki geldi. Şahin, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Demir’i “Ortaya bir laf atıyor, ondan sonra ayıkla pirincin taşını. Niyeti neyse bunu açıklasın.” sözleri ile eleştirdi.

BAŞKANLAR SMG’YE AÇIKLADI

CHP Samsun İl Başkanı Fatih Türkel, İYİ Parti Samsun İl Başkanı Hasan Aksoy ve Yeniden Refah Partisi Samsun İl Başkanı Salih Şahin, Nuri Asan Tesisleri arazisinin Millet Bahçesi olmasına yönelik alınan meclis kararı ile ilgili görüşlerini Samsun Medya Grubu’na açıkladı.

WhatsApp Image 2022 01 15 at 15.39.32 1 Ana Manşet

NURİ ASAN TESİSLERİNİ RANTA AÇACAK

CHP Samsun İl Başkanı Fatih TÜRKEL: “Yapılan meclis toplantısında CHP Grup Başkanvekilimiz Atila Tekcan, Mustafa Demir’e Nuri Asan Tesislerinin ne olacağını soruyor, başkan bu sorunun cevabını veremiyor. Mustafa Demir bütün Samsun’u Millet Bahçesi yapacak. Yeşil alanları öyle görünüyor ki ranta açacak. Eski stadın oraya yapılan Millet Bahçesine gitsin baksın, kaç kişi gidiyor, kaç kişi orada vakit geçiriyor. Bu düzenlemelerin altında ciddi rantlar dönüyor. Mustafa Demir belediyeyi A.Ş olarak yönetiyor. İlkadım ve Canikte bütün yeşil alanların ismini değiştirip oraları Millet Bahçesi yapmayacak, oraları rant alanlarına açacak. Samsun tüm Samsunluların tapulu malıdır. Bilinç altında söyleyemediği şey, Nuri Asan Tesislerini ranta açacak. Samsunspor’u oradan çıkartacak. Millet Bahçesi bu işin kılıfı. Samsunspor, Samsun’un ortak değeridir. Ama Mustafa Demir Samsunluların ortak paydasına dirsek gösterip Samsunspor’u oradan kaldıracak. Nuri Asan Tesislerini aradan çıkartacak. Şehre rağmen, özellikle Samsunspor üzerinden Samsun’a ayak oyunları çekmek Mustafa Demir’e yakışmaz. Buna gücü yetmez. Samsun ve Samsunsporlular buna izin vermez. Net söylesin Nuri Asan Tesislerini yıkacağız desin. Diyemiyor, top çeviriyor. Buna izin vermeyeceğiz.”

WhatsApp Image 2022 01 15 at 15.39.32 Ana Manşet

MUSTAFA DEMİR DİLİNİN ALTINDAKİ BAKLAYI ÇIKARTSIN

İYİ Parti Samsun İl Başkanı Hasan Aksoy: “Mustafa Demir’in Nuri Asan Tesisleri ile ilgili dilinin altındaki baklayı çıkartması gerekiyor. Samsunspor kongresinde, verdiği söze rağmen ilk mecliste bu kararını değiştirdi. Samsunspor, Samsunluların ortak değeridir. Samsunspor’a verdiği değeri görüyoruz. Kınıyorum. Millet Bahçesi zaten var. Samsunspor’u hiç düşünmeyen bir mantık. Mustafa Demir dilinin altındaki baklayı çıkartsın ve kendisi de rahatlasın, Samsunlularda rahatlasın. Bu bölge Millet Bahçesi olacak ise Nuri Asan Tesisleri ne olacak? Yıkılacak mı? Kalacak mı? Mustafa Demir bu konularda muallak değil, net açıklama yapsın. İnsanları tahrik etmekten vazgeçsin. Burayla ilgili düşüncesi, planı ne ise Samsun halkıyla bunu paylaşsın. Böylesi muallak gündemlerle, Samsunluların ve Samsunsporlular’ın hassasiyetlerini kaşımasın.”

WhatsApp Image 2022 01 15 at 15.41.30 Ana Manşet

PLANI NE İSE AÇIKLAMALIDIR

Yeniden Refah Partisi Samsun İl Başkanı Salih Şahin:

“Mustafa Demir daha öncede bu konuyu gündeme getirmiş ve tepki almıştı. Nuri Asan Tesislerini, Millet Bahçesi içine alıp muhafaza edecekse ve tesisleri güzelleştirilecekse biz bunu onaylarız. Ama Nuri Asan Tesislerini buradan kaldıracak ise bunu desteklemiyor ve doğru bulmuyoruz. Samsunspor’a bu süreçte destek olunması gerekirken, böylesi konuları gündeme getirerek, şehirde tartışma çıkartmak doğru bir davranış biçimi değildir. Mustafa Demir, Nuri Asan Tesislerinin ne olacağı konusunda kafasının arkasında olan planı açıklamalıdır. Kaçak güreşerek, meclis üyelerinin bu konuda kendisine sorduğu ‘Nuri Asan Tesisleri ne olacak’ sorularını cevaplamayarak, azda olsa niyetini belli etmektedir. Aksi bir düşüncesi varsa bunu kamuoyu ile paylaşıp, Samsunluların ve Samsunsporluların gönlünü rahatlatmalıdır. Ortaya bir laf atıyor, ondan sonra ayıkla pirincin taşını. Niyeti neyse bunu açıklasın.”

Merve İLHAN

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.

 

Uygulamayı Yükle

Samsun'a Dair Tüm Haberleri Yakından Takip Etmek İçin Uygulamamızı İndirin.