doğa calven cemre
 
5s dikey akın bilgi

Normale Dönüş Sinyali! İşte Biontech Üçüncü Doz Etkililik Oranı

Normale-Dönüş-Sinyali!-İşte-Biontech-Üçüncü-Doz-Etkililik-Oranı
Daha Fazla Göster

Normale Dönüş Sinyali! İşte Biontech Üçüncü Doz Etkililik Oranı Pfizer-BioNTech, güçlendirici üçüncü doz aşılar ile ilgili yaptığı denemenin ön sonuçlarını açıkladı

61715711214ed82308e9c89a Koronavirüs

Türkiye’de de uygulanan Pfizer-BioNTech üçüncü doz aşısının Covid-19’a karşı yüzde 95,6 etkili olduğu bildirildi.

Pfizer-BioNTech üçüncü doz aşısının etkinlik oranını açıkladı! Covid-19’a karşı yüzde 95,6 etkili. Dünyada onaylanan ilk corona virüs aşısı olan Pfizer-BioNTech, güçlendirici üçüncü doz aşılarının etkinlik oranını açıkladı.

Pfizer-BioNTech üçüncü doz aşısının etkinlik oranını açıkladı! Covid-19’a karşı yüzde 95,6 etkili. Türk bilim insanları Uğur Şahin ve Özlem Türeci tarafından geliştirilen aşının güçlendirici üçüncü dozunun corona virüse karşı yüzde 95,6 etkili olduğu belirtildi.

nd17GYKmR0aTj H1zHvTCw Koronavirüs

Pfizer-BioNTech üçüncü doz aşısının etkinlik oranını açıkladı! Covid-19’a karşı yüzde 95,6 etkili
Pfizer ve BioNTech’ten yapılan ortak açıklamada, yapılan karışık ve kontrollü denemenin ön sonuçlarında iki doz aşı ve güçlendirici üçüncü doz alanlarla, iki doz aşı ve placebo aşı olanların karşılaştırıldığı vurgulandı.

Pfizer-BioNTech üçüncü doz aşısının etkinlik oranını açıkladı! Covid-19’a karşı yüzde 95,6 etkili
11 ay sürdü

10 bin kişi üzerinde yapılan çalışmada, kişiler iki eşit gruba bölünürken, placebo verilen 5 bin kişinin 109’unda, üçüncü doz verilen 5 bin kişinin ise 5’inde Covid-19’a rastlandığı belirtildi.

Pfizer-BioNTech üçüncü doz aşısının etkinlik oranını açıkladı! Covid-19’a karşı yüzde 95,6 etkili. 11 ay süren çalışmada katılımcıların ortalama yaşı 53 olurken, yarısından fazlasının 16 ila 55 yaş grubunda olduğu, katılımcıların beşte birinin 65 yaşın üzerinde olduğu aktarıldı.

Pfizer-BioNTech üçüncü doz aşısının etkinlik oranını açıkladı! Covid-19’a karşı yüzde 95,6 etkili

1 kopya 5cKI Koronavirüs

“Normale dönüşte önemli rol oynayabilir”

Açıklama ile ilgili konuşan BioNTech CEO’su Uğur Şahin, kanıtlara eklenen önemli verilerin, takviye dozun geniş bir insan popülasyonunu corona virüsten ve türevlerinden korumaya yardımcı olabileceğini gösterdiğini söyledi.

Pfizer-BioNTech üçüncü doz aşısının etkinlik oranını açıkladı! Covid-19’a karşı yüzde 95,6 etkili. Şahin, “Bu bulgularda, herkes için aşılara geniş küresel erişimin yanı sıra, güçlendirici aşıların pandemiyi kontrol altına alma ve normale dönüşte önemli bir rol oynayabilir” diye konuştu.

Pfizer-BioNTech üçüncü doz aşısının etkinlik oranını açıkladı! Covid-19’a karşı yüzde 95,6 etkili. Pfizer ve BioNTech, aşının güvenlik profilinin mevcut diğer verilerle “genel olarak tutarlı” olduğunu ve bilgileri ABD, AB ve diğer düzenleyici kurumlarla paylaşacaklarını da sözlerine ekledi.

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir