doğa yataks cemre
 
5s dikey akın bilgi

Neslihan Hancıoğlu: “Yoksulluk Artıyor”

hancioglu
Daha Fazla Göster

Neslihan Hancıoğlu: “Yoksulluk Artıyor” CHP Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu, yoksulluğun giderek arttığını belirterek sosyal yardım politikalarının sorgulanması gerektiğini söyledi

CHP Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu, Türkiye’de sosyal yardıma ihtiyaç duyanlarının sayısının arttığını yoksulluğu ortadan kaldırmak için çalışmalar yapılması gerektiğini dile getirdi.

WhatsApp Image 2021 11 10 at 19.20.34 Samsun

“22 MİLYON KİŞİ MUHTAÇ”

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bütçesinin görüşüldüğü TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda, söz alan CHP Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu, Türkiye’de 22 milyon kişinin ‘muhtaç’ kategorisinde yer aldığını vurguladı.

“O POLİTİKA SORGULANMALI”

Ülkemizde sosyal yardıma ihtiyaç duyanların sayısı hızla artıyor “diyen Hancıoğlu, “‘Yoksulluk ve yoksunluğu yönetilebilir kılmaya dayalı sosyal yardım politikasına son vermek ve yerine yoksulluğu ve yoksunluğu ortadan kaldırmayı önüne hedef olarak koyan yeni bir model inşa etmek zorundayız. Pandemi gibi olağanüstü bir dönemde bile milletin kaynaklarını, birikimlerini yine milletimizin acil ihtiyaçları için seferber etmeyen, bunun yerine işçimizin fonda biriken parasını kullanan, vatandaştan İBAN ile para isteyen bir iktidarın sosyal yardım politikasının varlığı da sorgulanmalıdır” diye konuştu.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir