Uzman Anahtar https://bit.ly/3xMVYA6 cemre
 
Samsun Sürücü Kursu akın HRS Ajans

Necattin Demirtaş, Hibe Araç Olayına Açıklık Getirdi: “Bu Karara Şaşırdım”

featured

Necattin Demirtaş, Hibe Araç Olayına Açıklık Getirdi: “Bu Karara Şaşırdım” İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, temizlik işleri ihalesini alan firmanın lüks araç hibesi konusuna grup başkan vekilleriyle yaptığı toplantıda itiraz gelmediğini, mecliste gelince farklı bir karar çıktığını söyledi.

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, temizlik işleri ihalesini alan firmanın belediyeye lüks araç hibe etmesi ile ilgili partilerin grup başkanlarıyla toplandıklarında konuya karşı çıkan olmadığını belirterek, “O gün itiraz etmeyenler mecliste karar değiştirdi” dedi.

WhatsApp Image 2022 01 10 at 15.37.33 Samsun

ONLARLA GÖRÜŞMÜŞTÜM

Başkan Demirtaş, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nde basın mensuplarıyla bir araya gelerek, soruları yanıtladı. İlkadım Belediye Meclisi’nde temizlik işleri ihalesini alan firmanın kuruma 2021 model Mercedes E-200 model lüks aracı hibe teklifi maddesine, AK Parti, CHP ve MHP’li 24 meclis üyesinin oyuyla ret kararı çıkmasıyla ilgili ilginç açıklamalarda bulundu.

WhatsApp Image 2022 01 10 at 15.40.09 Samsun

‘KİMSE KARŞI ÇIKMADI’

Başkan Demirtaş, açıklamasını şöyle sürdürdü:

“Beni uyarsalardı ‘boşver makam aracını kamyon alalım’ deselerdi, öyle yapardık. Biz de o zaman ‘Kamyon istiyoruz’ derdik. Konu gündeme gelince bütün grup başkanlarıyla toplandığımızda kimse karşı çıkmadı. Konu meclise gelince sorun oldu. Bu konuyu grup başkanvekilleriyle tekrar görüşeceğiz. Yapacağımız görüşmem neticesinde otomobilin yerine farklı bir araç alımı istenirse onu yapacağız. O da olmazsa aracı satıp belediyenin bütçesine aktaracağız.”

Merve İLHAN-Hakan AKGÜN

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.

Uygulamayı Yükle

Samsun'a Dair Tüm Haberleri Yakından Takip Etmek İçin Uygulamamızı İndirin.