doğa calven cemre
 
5s dikey izosam bilgi

Mustafa Demir’in O Sözlerine Başkanlardan Tepki Var: “Haddini Aştı”

demirin-sozlerine-baskanlardan-tepki-var-1811
Daha Fazla Göster

Mustafa Demir’in O Sözlerine Başkanlardan Tepki Var: “Haddini Aştı” CHP, İYİ Parti ve SP Samsun il başkanları, Büyükşehir Belediye Başkanı Demir’in zamları iptal eden mahkemeyi eleştirmesine tepki göstererek, haddini aştığını öne sürdüler.

CHP İl Başkanı Fatih Türkel, İYİ Parti İl Başkanı Hasan Aksoy ve Saadet Partisi İl Başkanı Salih Şen, su zammı konusuyla ilgili mahkemenin verdiği kararı eleştirerek, ‘Mahkeme yetkisini aşmıştır” diyen Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir’in, üslubunun ve kullandığı dilin yanlış olduğunu belirterek,
kendisinin de haddini aştığını iddia ettiler.

fatih turkel Ana Manşet

KİMSEYİ DİNLEMİYOR

CHP İl Başkanı Türkel, “Mustafa Demir haddini aşmıştır” diyerek, şunları söyledi: “Demir göreve geldiğinden bu zamana 1 milyon 350 bin vatandaş, TEFE-TÜFE uygulamalarıyla en pahalı suyu kullanıyor. Demir, sürekli birilerini suçluyor ve sürekli suçlayacak da birilerini buluyor. Demir, Samsun halkını, muhalefeti ve odaları dinlemiyor. Demir’i o koltuğa oturtan Samsun halkıdır. Yarın önüne sandık kurulursa, Samsunlular bunun hesabını soracaktır. Mahkeme kararını uygulamak asli görevidir. Gereğini yapmasını bekliyoruz”

hasan aksoy Ana Manşet

SÖYLEM HOŞ DEĞİL

İYİ Parti İl Başkanı Aksoy da, Başkan Demir’in ifadelerini yanlış bulduğunu belirterek, “Hukuku da kendilerinin istediği gibi dizayn edeceklerini zannediyorlar. Yazık. Hem ‘hukuk devletiyiz’ diyeceksiniz hem de mahkemenin verdiği karara ‘yetkisini aşmıştır’ diyeceksiniz. Yanlış buluyorum. Bu doğru değil. Hakimleri bir nevi baskı altına almak hoş olmamıştır” dedi.

salih sen Ana Manşet

DİL VE USLÜP DOĞRU DEĞİL

SP İl Başkanı Şen de “Bu uygulama, üslup ve dil doğru değil. Kutuplaşma zemini üzerinde olan şehrin ve ülkenin bu dilden uzaklaşması lazım. Bu söylemlerden uzak durulmalıdır. Bunu kabul edemeyiz. Vatandaş lehinde verilen kararların baskıyla değiştirilmemesi ve baskıya müdahale etmeden hukukun işletilmesi gerektiğine inanıyorum” diye konuştu.

Dilber BAHADIR

DAHA FAZLA SAMSUN HABERİ İÇİN TIKLAYINIZ SAMSUN HABER

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir