doğa samsun surucu kursu duru
 
5s dikey akın bilgi

Mustafa Demir’e 30 Ağustos Tepkisi! ‘Samsun Halkı Bunları Unutmayacak’

Telatar'dan Demir'e Bayram tepkisi 'Alay Etmeye Çalışıyorsunuz'
Daha Fazla Göster

Mustafa Demir’e 30 Ağustos Tepkisi! ‘Samsun Halkı Bunları Unutmayacak’ CHP İlkadım İlçe Başkanı Metin Telatar, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir’in milli duygularla alay etmeye kalkıştığını öne sürdü

CHP İlkadım İlçe Başkanı Metin Telatar, Büyükşehir Belediyesi’nin 30 Ağustos Zafer Bayramı dolasıyla düzenleyeceği ‘1. Dondurma Şenliği’ etkinlikleri ile Milli Bayramları küçümsediğini belirterek, “Milli duygularımızla alay etmeye kalkışıyorsunuz. Samsun halkı bu yaptıklarınızı unutmayacaktır” dedi.

‘ALAY ETMEYE ÇALIŞIYORSUNUZ’

Etkinliğin milli duygularla alay etmek anlamına geldiğini belirten Başkan Telatar, “30 Ağustos bayramını Samsun Büyükşehir Belediyesi de kutlayacakmış! 30 Ağustos 2021’de ‘1. Dondurma Şenliği’ düzenleyecekmiş! Adeta alay edercesine, hafife alarak, yok sayarak, küçümseyerek, anlamından çıkararak Büyük Zafer’in 99. yıl dönümünde; mendil kapmaca, torba yarışı, yakan top, halat çekme yanında geleneksel Türk çocuk oyunları adıyla bilek güreşi, okçuluk gösterisi, çocuk oyunları, palyaço gösterileri ve dondurma sunumu yapılacakmış! Yazık. Zaten, yönetemiyorsunuz. Belediyeleri ekonomik olarak da batırdınız. Şimdi de milli duygularımızla alay etmeye kalkışıyorsunuz” ifadelerini kullandı.

‘HALK BU YAPTIKLARINIZI UNUTMAYACAK’

“Samsun halkı bu yaptıklarınızı unutmayacaktır” diyen Başkan Telatar, “Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir’in Milli Bayramlarımıza katılmama veya geç gelme gibi duygularımızı inciten tavırlarını biliyoruz. Ancak, Milli Bayramlarımızla alay edilmesini, küçümsenmesini kabul edemeyiz. Büyükşehir Belediyesinin, kurtuluş savaşında can vererek vatanımızı kurtaran şehitlerimizin kemiklerini sızlatan bu tavrını halkımıza şikayet ediyoruz. Mustafa Kemal Atatürk’ün emperyalizme karşı verdiği mücadeleyi ve onun devrimlerini hazmedemiyorsunuz. Samsun halkı bu yaptıklarınızı unutmayacaktır. İlk seçimde sizi ve sizin anlayışınızı sandığa gömecektir” diye konuştu.

VATANDAŞ DA TEPKİLİ

Büyükşehir Belediyesi’nin sosyal medya hesaplarından paylaştığı etkinlik duyurusuna vatandaştan da tepki geldi. Vatandaşlar Büyükşehir’i, “30 Ağustos’ta? Başka gün mü kalmadı? Attığınız tweetlerin trol (sahte) hesaplardan farkı yok. Ayıp ayıp” ifadeleriyle eleştirdi.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir