Mustafa Demir’den Şaşırtan Açıklamalar! ‘Hangisi Doğru?’

mustafa-demirden-sasirtan-aciklamalar-1
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Mustafa Demir’den Şaşırtan Açıklamalar! ‘Hangisi Doğru?’ Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir’in bir hafta içinde “altyapı” ile ilgili iki farklı açıklamada bulunması şaşkınlıkla karşılandı

Bir hafta önce AYKOME değerlendirme Toplantısı’nda “Altyapılar noktasında sıkıntılar var” diyen Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, dünkü meclis toplantısında da” altyapı hatlarının yeterli olduğunu” ifade etmesi, akıllara “hangisi doğru” sorusunu akıllara getirdi.

10 demir scaled Ana Manşet

SIKINTI VAR

Geçen hafta kent merkezinde yaşanan su baskınları sırasında, Altyapı Koordinasyon Merkezi (AYKOME) Değerlendirme Toplantısı’na katılan Mustafa Demir, “Altyapılar noktasında sıkıntılar var” diyerek, geçmişe vurgu yapmıştı.

10 demir 2 Ana Manşet

HATLAR YETERLİ

Aynı Mustafa Demir bu kez dünkü Büyükşehir Belediyesi Meclis Toplantısı’nda en yoğun su baskının yaşandığı Çiftehamam Caddesi’ni işaret ederek, altyapı hattının yeterli olduğunu belirtti. Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi’nde CHP’li Atila Tekcan’ın gündeme getirdiği su baskını konusunda açıklamalarda bulunan Demir,
“Böyle bir yağış 15-20 yılda bir yaşanıyor. 15 dakikalık kısa süreli bir su sokaklardan aktı. O debiye dayanacak altyapı hiçbir ülkede yoktur. Son iki yılda yağmur suyu ve kanalizasyon kanallarını büyük bir temizlik çalışmasına giriştik. Bugüne kadar 250 kamyon atık çıkarıldı. Zaten 15 dakikada suların tamamı çekildi. Hatlarımız iyi durumda, yeterli. Habire onları temizlemeye de devam ediyoruz” dedi.

10 demir 1 Ana Manşet

SERMAYE ARTIRILIYOR

Öte yandan SAMULAŞ’ın sermaye artırımı gündem dışı madde de ele alındı. SAMULAŞ’ın kentteki hafif raylı sistemin pandemi nedeniyle alınan tedbirler sonucu yolcu sayısındaki düşüşün yüzde 87’i bulduğu, enerji, personel maliyetlerinin arttığı belirtilerek, 125 milyon lira olan şirket sermayesinin 35 milyon lira artışla 160 milyon liraya çıkarılması teklifi gündeme alındı.

WhatsApp Image 2021 06 09 at 18.30.01 Ana Manşet

Mustafa İNAN


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir