doğa samsun surucu kursu cemre
5s izosam bilgi

Müjde! 551 Lira Zam…

Yeni Emeklilik Sistemi TBMM'ye Sunuldu!
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Müjde! 551 Lira Zam…Milyonlarca emekli gözünü 5 Temmuz’da açıklanacak olan enflasyon verilerine dikti. Emeklinin alacağı zam miktarı belli oluyor. Emekli maaşına zam oranının 7,67’yi bulması bekleniyor. Bu orana emekli maaşına rakam olarak 551 lira şeklinde yansıyacak. İşte hesaplamalara göre zamlı emekli maaşları…

Temmuz zammı için gözler pazartesi gününe çevrilirken, tahminler gerçekleşirse SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin artışı yüzde 7.67’yi bulacak. Gelirlerde 551 liraya varan artış yaşanacak. İşte 2021 emekli zamlı maaşları…Emeklilerin merakla beklediği Temmuz zammı netleşiyor. 5 Temmuz Pazartesi günü açıklanacak enflasyon verileri, zam oranlarını ortaya koyacak. SSK ve Bağ- Kur emeklilerinin maaşları bu yılın ilk 6 aylık döneminde gerçekleşen enflasyon oranında artırılacak.

5 AYLIK YÜZDE 6.39

Türkiye İstatistik Kurumu’nun verilerine göre, ilk 5 aylık enflasyon yüzde 6.39 olarak gerçekleşti. Kesin veri için geriye sadece Haziran ayı enflasyon verisi kaldı. Şu ana kadar gerçekleşen enflasyona göre SSK ve Bağ- Kur emeklilerinin gelirinde 459 liraya varan artış yaşanacak. Ek ödeme dahil en yüksek aylık 7 bin 184 liradan 7 bin 643 liraya çıkacak.

emekli 3 temmuz Ekonomi

emekli 3 temmuz1 Ekonomi

EN ÇOK 7 BİN 735 TL OLACAK

Piyasa Katılımcıları Anketi’nde yer alan enflasyon tahminine göre ise ilk 6 aylık TÜFE yani SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin zam oranı yüzde 7.67’yi bulabilecek. Bu durumda en yüksek maaş ek ödeme dahil 7 bin 735 liraya çıkacak. Buna göre emeklilerin gelirinde 551 liraya varan artış görülecek.

 

 

 


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir